TantsuRUUMi jaanuarikuised mõtted tulevad peagi saabuvast VAHELÜLI üritusest, mida kureerivad TantsuRUUMi resident-kunstnikud Igor Lider, Valeria Januškevitš, Nele Suisalu ja Helina Karvak. 28. ja 29. jaanuaril TantsuRUUMis toimuv VAHELÜLI on kahepäevane loominguline sündmus, mis kutsub kunstnikke kohtuma võrdsetel alustel, loomaks üheskoos pinnas päevakajaliseks dialoogiks, ideede vahetamiseks ning tantsukunsti arenguks.
VAHELÜLI eesmärgiks on kokkutulemine, koosmõtlemine ja koostegemine, mis põhineb igaühe erilisel kohalolul ja panusel. Selle aasta VAHELÜLI teemaks on EBASÜSTEEM.
e b a s ü s t e e m *
Mis oleks, kui kasutaks ära olemasolevat: peegeldaks, reflekteeriks, õpiks ja looks tundliku pinnase, et “uus” saaks tekkida. Stabiilsus on trikk, illusioon, mille tõelisust me unustame aeg-ajalt kahtluse alla seada. Illusioon, et oleme valmis, jätkuvad, arusaadavad.
Kujutame korra ette, et stabiilsust pole olnudki.
Ma panin tähele, et kõige parem (minu arvates) tantsimine tuleb siis, kui ma tantsin läbi just seda hetke, mis praegu on.
Mis oleks, kui valiks stabiilsuse asemel ebastabiilsuse?
Kas ebastabiilsus võiks olla kutse märgata elusust – pidevat liikumist, pidevat lagunemist ning kokkutulekut?
Ma ütleks, et ebastabiilsus on suur energia, mida võib kasutada. Sellega võiks olla nõus, et see on olemas ja teistmoodi ei saa. Vahepeal ma mäletan sellest, vahepeal upun ära selles. Ja see on ka Ok. Aga jälgin, et ei upuks igaveseks.
Kutse mängima. Pidev absurd. Pidev mäng. Ei saa valmis teha ega karpi panna, et oleks alati hea võtta.
Ebasüsteem ei ole kaos, vaid kavatsuslikult kõikuma lükatud sidusus. Mäng enese kohanemis- ja tähelepanuvõimega. Ebastabiilsuse eesmärk on tekitada olemasolevas süsteemis lõdvendus, et korrakindlus saaks uueneda, taastuda või hoopis sisemisi tähenduslikke seoseid muuta.
Kujutame korra ette, et stabiilsust pole olnudki.
Loome ühisruumi, et üles ehitada, taaskäivitada või lihtsalt uuesti teadvustada süsteeme, mille potentsiaal on välistada automatism, säilitada jätkusuutlikkus ning anda õhku (isikliku ja kollektiivse) arengu jaoks.
Mitte kiirustada edasi ega luua juurde, vaid panna uutmoodi kokku, komposteerida, seedida, kaevata.
Mis siin juba olemas on? Mida oleme pidanud stabiilseks, valminuks, kuid edasi kaevates avastame selles elusa ebastabiilsuse? Missugune on siinne ebasüsteem?
Olla pidevalt muutuv, pidevalt muutuses, pidevalt kohanev, st ebastabiilne.
Kujutame korra ette, et stabiilsust pole olnudki.
Keha ebastabiilsus annab mulle uusi teid, selleks et areneda. Kui mul valutas jalg ja ma ei saanud selle peale astuda, ma ikkagi tahtsin tantsida. Tantsisin rohkem kätega, ühe jala peal. Sain uued vormid. Uued tunded.
Ma ütleks, et ebastabiilsus on suur energia, mida võib kasutada.
Millise korra on kehamustrid ja liikumisharjumused meis senini kehtestanud?
Kuhu kogunevad pinged? Millistes seostes?
Millised liikumised neist pingetest vabastavad? Kiired jõulised? Pehmed voolavad?
Kas me oleme kursis oma kehakogemuse süsteemsusega?
Otsida mustreid, jälgida seoseid, ühendusi, allhoovuseid, suhestumist.
Kujutame korra ette, et stabiilsust pole olnudki.
~ ENAM INFOT & ÜRITUS FACEBOOKIS
P r o g r a m m :
◼️ KONTAKTIMPRO + elav muusika / jämm-töötoad edasijõudnutele:
Läbiviijad: Laura Kvelstein, Tatjana Romanova.
Muusikud: Viktoria Grahv, Aapo Watanen, Kristjan Kannukene
Kohtume valitud pühapäevadel:
05.02 kell 13.00–16.00 Impulsid
05.03 kell 13.00–16.00 Risk ja usaldus
02.04 kell 13.00–16.00 Kontrast ja värvingud
30.04 kell 13.00–16.00 Mängulisus
28.05 kell 13.00–16.00 Underscore
Uurime kontaktimprovisatsiooni väljakuulutatud teema prisma kaudu, mänglevas koosluses elava muusikaga. Kohtumine koosneb kolmest osast: töötuba, jämm ja tagasiside.
Alates veebruarist on lisaks plaanis jätkata ka iganädalaste kontaktimpro tundidega (baastehnika), mis on sobilikud nii algajatele kui ka kogenud tantsijatele ning on jämmides osalemiseks heaks ettevalmistuseks. Täpsem info peagi!
◼️ liikumisSESOON / kaasaegse tantsu tunnid
Igal teisipäeval kell 19.30–21.00 & neljapäeval kell 9.00–10.30
LiikumisSESOON on tantsu- ja liikumispraktikakeskne formaat, mis pakub regulaarse treeningu võimalust ning toetab teadmiste jagamist ja dialoogi valdkonnas tegutsevate liikumishuviliste vahel. Eelkõige on see võimalus tulla kokku ja nautida tantsu.
Seekordsed liikumisSESOONide läbiviijad selgusid avatud kutsungi kaudu ning poolaasta märksõnaks on süvenemine – nüüd saame iga koreograafi liikumispraktikat näha, kogeda ja uurida mitme nädala vältel!
JAANUARIS kutsub endaga liikuma SVETA GRIGORJEVA
>>>Töötuba keerleb suurenisti hoolitsuste/enesehoole praktikate ümber – somaatika, meditatsioon, mitte-seksuaalse intiimsuse otsimine, aeglus, slow pleasure, vegeteerimine läbi tantsimise, teraapiline liikumine, puhkamine läbi tantsu, massaaž, ülitundliku keha kultiveerimine – nn radikaalse pehmuse otsimise läbi anti-dramaatilise esteetika.
Veebruaris kutsub liikuma Pääsu-Liis Kens ning märtsis Katia Skylar.
Asukoht > Eesti Tantsuagentuur, Hobujaama 12, II korrus