Uudis

LiikumisSESOON “It’s my party, and I’ll cry if I want to”

juuni, 2024

LiikumisSESOON “It’s my party, and I’ll cry if I want to”

LiikumisSESOON “It’s my party, and I’ll cry if I want to” on 22.–26. maini toimuv Laura Kvelsteini sesoon.

LiikumisSESOONid on elukutselistelt tantsu- ja etenduskunstnikelt edasijõudnud liikujatele ja loojatele kord kuus ühe nädala jooksul hommikuti toimuvad kogunemised enese ja oma keha arendamiseks. SESOONide eesmärgiks on regulaarselt kohtudes ja kogemusi vahetades soodustada valdkonnasisest dialoogi ja uute teadmiste levikut.

„Võib-olla me silitame teineteist eemalt ninaga. Võib-olla uurime vastupanu, ümbermõtlemist. Võib-olla liigume liikumata, võib-olla suuname ja alistume samaaegselt.“

Laura Kvelstein on tantsumaailmas tegev olnud üle 20 aasta. Ta alustas balletiõpingutega, 17-aastaselt suundus edasi kaasaegse tantsu juurde, töötas aastate jooksul tantsijana tantsuteatris Fine5 ja tegi nii tantsija kui koreograaf-lavastajana kaasa erinevates koostööprojektides Eestis ja välismaal. Nüüd on tal enda tantsukompanii millimeter performance group, milles ta tegutseb samuti nii tantsija kui koreograaf-lavastajana. Aeg-ajalt annab Laura oma teadmisi edasi, juhendades liikumise, partnerluse ja kontaktimprovisatsiooni tunde ning töötubasid.

Programmi koordineerib ja kureerib tantsukunstnik Joanna Kalm. „Olen vabakutseline etendaja ja koreograaf. Mul on harjumus ja vajadus liikuda ja luua. Õnneks on teisigi, kel sarnased tungid! Mind huvitab, kuidas teised seda teevad, millised filosoofiad, ideed ja küsimused kannustavad erinevaid tantsu- ja etenduskunstnikke ja viivad neid tegudele. Soovin, et see kooskäimise, -tegutsemise ja -uurimise vajadus ühendaks meie valdkonna inimesi ning muutuks püsivaks nähtuseks ning tooks värskeid võrseid meie maastikule. Soovin anda võimaluse nii noortele kui ka küpsetele kunstnikele oma kogemuste jagamiseks, et ühiselt õppida.

Et liikumine vohaks, et looming õitseks, et etenduskunsti juur oleks sügaval ja avanema hakkaks uus pung nimega liikumisSESOON! “

Info