Uudis

Liikumissessioon Techno Praxis

juuni, 2024

Liikumissessioon Techno Praxis

27. märtsil kl 13.00–16.00 toimub Sõltumatu Tantsu Laval töötubade programmi Daily Movement Exchange raames liikumissessioon Techno Praxis. Sessioon toimub koreograaf Üüve-Lydia Toompere juhendamisel koostöös muusik Mihkel Maripuuga.

Techno kui meeleseisnud ja kogemus on keskkonna kontekstuaalne süntees helist, pildist ning kehalisusest. Sellest tulenevalt võib terminoloogiliselt pidada techno-muusikat tehislikuks nähtuseks. Võib jääda ekslik mulje, nagu oleks tegu pelgalt masinate loodud muusikaga. Masinate puuduliku hingelisuse tõttu pole nende loodud emotsioonid “tõelised”. Nii kiputaksegi tihti unustama, et kuigi techno kui meelteseisund ja kogemus on vastava keskkonna sünteesitud olek, mille materiaalsus on viidud minimalistlikult monokroomsele tasandile, on selle keskmeks, alguseks ja lõpuks ikkagi inimene ise. Techno Praxis on kollektiivset tegevust, veendumusi ja tantsija meisterlikku muusikatunnetust pühitsev tantsupraktika, mida harrastatakse grupis valju techno-muusika ja higistamise saatel.

Töötuba on mõeldud kõigile, kes soovivad saada osa tervikliku techno-peo kogemusest ning tutvuda ka seda ümbritseva kultuuri ning kombestikuga. Oodatud on kõik põlised reivijad, tantsuhuvilised ning eriti need, kellel ei ole võimalik pidutseda varaste hommikutundideni.

Üüve-Lydia on vabakutseline tantsukunstnik, kelle praegused protsessid ja ideed liiguvad koos techno-muusika skeene ning tantsukunstiga, võttes uurimise alla klubitantsukultuuri Berliinis ja Eestis oma kodulinnas. Hetkel Berliinis resideeriva tantsukunstnikuna on techno´st saanud Lydia jaoks kohalik folkloor, mis on kirjasõna vahenduseta päritud. See on (Lydia) Berliini rahvatants ja -muusika, kombed, mängud ja eelarvamused. Techno Praxis töötuba on esimene avalik ettevõtmine nende ideede suunas.

Mihkel Maripuu huvi heli ja selle ehituse vastu tuleneb suuresti samuti Berliini kui elektroonilise muusika (eeskätt techno-muusika) metropoli kontekstist. Berliinist teeb klubimuusika metropoli selle värviline ööelu, mille alustalaks on igihaljas, kuid alati osalt müstiliseks jääv, heliliselt kristallselge ning grandioosse massiga t e c h n o. Tegemist on suunaga, mis ei tähista sealsetele residentidele mitte ainult muusikat, vaid ka meeleseisundit. Oma püüetes hoomata selle linna hinge on ta infiltreerunud Berliini muusikasse, üritades seda oma loomingu läbi dekodeerida.

Pilet: 5 eurot

Registreeruda saab siin.
Facebooki event.