Uudis

„Made in Estonia maraton“ tuleb taas!

„Made in Estonia maraton“ tuleb taas!
Foto autor: Laura Uustal

 

Etenduskunsti lühivormide festival „Made in Estonia maraton“ toimub 16. märtsil juba 12. korda Kanuti Gildi SAALis.

„Made in Estonia maraton“ on justkui vastupanuruum, kus tasakaalustatakse valitsevaid kultuuritöö mustreid, asetatakse rõhud valmistoote lõplikkuse asemel vahevariantidele, harjutatakse publikuna empaatiat ja solidaarsust.“ (Maarin Mürk, Sirp, 20.04.2018 „Fännikiri „Made in Estonia maratonile““)

Etenduskunstide pühadeaeg on käes! Etenduskunstide THE GOOD, THE BAD, THE UGLY – lühivormide festival „Made in Estonia maraton“ tuleb sel aastal 16. märtsil, et anda võimalus kõigile, kes soovivad katsetada uusi ideid, panna ennast proovile publiku ees või lihtsalt tulla vaatajana osa saama ühest erakordsest õhtust. Hoolimata ürituse nimest, pole tegemist võistlusega, vaid ühisüritusega, mille loovad need, kes laval, lava taga ja saalis.

Ürituse kava on seekord, nagu ka iga kord, kureerimata. Õhtu koosneb traditsiooniliselt kolmest blokist: alustame black box´is, vahepeal lisandub lavale videoekraan ning lõpetame tühjas, lisanditeta saalis.

Seekord astuvad maratonil üles ja näitavad oma loomingut: Elina Masing, Sigrid Savi, Karolin Poska, Katrin Kreutzberg, Üüve-Lydia Toompere, Siim Tõniste, Raho Aadla, Joosep Jürgenson ja Maria Lee Liivak, Liis Maria Kaabel ja Matthias Kann, Edgar Vunsh, Henri Hütt, Andre Joosep Arming ja Karl-Christoph Rebane, Laura Kõiv, Rait Rosin, Ryan Galer, Keithy Kuuspu, Ragnar Uustal, eleOnora, Karoline Suhhov, Vishnu Vardhani Rajan, 10 x 10 meetrit, Sylvia Köster, Brite Vilgo, Liina Mai Püüa jt.

Palume stardijoonele!

„Made in Estonia maraton“ 2019 tiim:
Heli: Kenn-Eerik Kannike
Valgus: Jari Matsi
Tehniline tugi ja teostus: Henry Kasch, Maarja Kalmre, Kaie Küünal
Toetajad ja partnerid: Eesti Kultuurkapital, Fritz-Kola, Valmiermuiža

Piletid on müügil Piletilevis ning kohtade olemasolul enne algust kohapeal.

Lisainfo:
www.saal.ee
Eneli Järs
+372 506 9655/eneli@saal.ee
Kanuti Gildi SAAL/www.saal.ee