Uudis

Maiuspala tantsusõpradele: tantsufilm “Dance of Outlaws”

juuni, 2024

Maiuspala tantsusõpradele: tantsufilm “Dance of Outlaws”

Tantsufilm “Dance of Outlaws” esilinastub XII Rahvusvahelise Idamaise Tantsu Festivali raames 4. novembril kl 13.00 Salme kultuurikeskuses.

Kohal on ka filmi režissöörMohamed El Aboudi ning linastusele järgneb avatud diskussioon režissööri, tantsuõpetajate ja kõigi kohaolijate vahel tantsu, Lähis-Ida ja tantsijaks olemise teemadel.

“Dance of Outlaws” (80 min).Maroko neiu Hind langes kunagi vägistamise ohvriks ning teda ei tunnistata kui täisväärtuslikku ühiskonnaliiget – tal ei jäänud midagi muud üle kui hakata tööle prostituudina ning traditsioonilise pulmatantsijannana. Hoolimata oma raskest olukorrast unistab ta siiski väärikusest, emadusest ning armastusest. See on lugu kaasaja lindpriidest, prostituutide lastest, hüljatud lapspruutidest ja kõigist neist, kes on ellujäämiseks pidanud pagema patriarhaalse Maroko ühiskonna äärealadele. Läbi Hindi silmade näidatakse meile ühe noore tantsijanna igavest võitlust, aga ka seda, kuidas ta on vaba kõigist ühiskonnanormidest. Filmi kangelanna Hind on üheaegselt nii haavatav kui ka vapper, kuna ta üritab tagasi võita nii oma elu, oma lapsi kui ka oma õigust eksisteerida võrdväärse inimesena 21. sajandil.

NB! Film on araabia keeles, ingliskeelsete subtiitritega.

Lisainfo:
https://www.facebook.com/events/249180102389254/
www.orientaldance.ee