Uudis

Märts TantsuRUUMis

Märts TantsuRUUMis

Märts on TantsuRUUMis täis liikumist, kogemist, kursuseid ja iganädalasi kohtumisi.

LiikumisSESOONid toimuvad iga teisipäeva ja neljapäeva hommikul ETA saalides.

Kontaktimprotundidega saavad huvilised liituda esmaspäeviti kell 19.30.

TABLAO KURSUS Ingrid Mugu juhendamisel toimub 16. ja 22. märtsil. Tegu on jätkukursusega, millega võivad liituda ka uued tulijad (uutele tulijatele on teooriatund lisaks).

Lisainfo

Registreerimine TABLAO kursusele ja kontaktimprotundi.

Tantsu-  ja helilavastus nutust, intuitsioonist ja endaks olemisest

1. aprillil esietendub ERMi Jakob Hurda saalis tantsulooja Kalli Pikase ja helilooja Triinu Tauli loodud nutust rääkiv tantsu- ja helilavastus. Lavastus kannab pealkirja ,,Nutan saba ja sarvedega”. Lavastus etendub aprillikuu jooksul ERMis ja KUMU auditooriumis.

Tantsukunstnik Kalli Pikas ning heli- ja häälekunstnik Triinu Taul on koos loonud lavastuse, mis lähtub nutust, aga tegeleb tunduvalt laiemalt emotsionaalse kasvamise ilu ja valu ning vaimse tervisega. Kui palju me lubame või keelame endil tunda erinevaid tundeid?

Kas nutmine näitab nõrkust, tugevust, haavatavust, siirust, kõike eelnevat või hoopis midagi muud? Kas nutt võib ja saab tervendada, vabastada ja väestada?

Lavastaja Kalli Pikas on sündinud 1. aprillil ja üles kasvanud rahvapärimuse teadmisega, et sel kuupäeval sünnitakse veesoonele. See tähendab, et sel ajal ilmale tulnud lapsed on nutused, kuna jagavad sünnikuupäeva kuradiga. Kalli on kogu oma elu palju nutnud ja püüdnud seda alati tagasi hoida, alla suruda, tugevam olla. Alles siis, kui ta lubas endal nutta, jäi nuttu ühtäkki palju vähemaks.

Kalli Pikas: “Me alustasime selle lavastuse loomist nutust, aga ajaga on see muutunud palju mitmekihilisemaks. Minu jaoks on see ennekõike emotsionaalse kasvamise lugu. Kuidas ma aja jooksul olen üha enam õppinud kuulama oma kõhutunnet ja luban endal turvalises keskkonnas tunda erinevaid emotsioone. Kunst, nii selle loomine, kogemine kui etendamine on minu jaoks alati olnud väga tervendav ja ma usun, et see lavastus pakub publikule väga võimsa koosloodud kogemuse. Loodan, et pärast etendusi julgevad inimesed rohkem nutta, jonnida, aga ka naerda ja hõisata!”

“Nutan saba ja sarvedega” on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Lavastuse loomist toetab osaliselt Eesti Kultuurkapital.

Lavastaja, koreograaf, etendaja: Kalli Pikas

Helilooja, etendaja: Triinu Taul
Dramaturg: Helena Krinal
Kostüümikunstnik: Tiina Pikas
Valguskunstnik: Imbi Mälk
Butafoor: Sandra Lange
Fotograaf, visuaalmaterjalide kujundaja: Eesi Raa
Video: Hanna Madilaine
Produktsioon: MTÜ Krinalmansour

 

Esietendus: 1. aprillil kl 19.00 ERMi Jakob Hurda saalis
Järgmised etendused:  8. aprillil kell 19.00 KUMU auditooriumis ja 16. aprillil kell 19.00 ERMi Jakob Hurda saalis.

Lisainfo:
www.kalligalerii.ee
www.facebook.com/kalligalerii

Kontakt: Kalli Pikas (lavastaja ja etendaja), 5340 5904