Uudis

Oma mõtteid stipendiumiaastast jagab eelmisel aastal Gerd Neggo nimeline stipendiumi pälvinud Anne Tamm-Kivimets

juuni, 2024

Tiitlit saades oli tunne, et nüüd peaks midagi suurt korda saatma. Aga eelkõige andis stipendium mulle tunde, et vastutan nüüd rohkem selle eest, mida ma teen. Antud stipendiumi statuut ütleb, et stipendium määratakse tantsuõpetajale, kes on oma töös edukas ja sisukas, isikupärane ja pühendunud, on autoriteediks nii õpilastele kui ka kolleegidele, omab tõsiseltvõetavat töömeetodit ja jagab seda ka kolleegidega ning on oma tööga tulemuslikult mõjutanud Eesti tantsuelu. Kui mina selle stipendiumi sain, oli mu esimene mõte, et kas ma olen seda väärt? Küsisin endalt, et mille eest mulle see stipendium. Päris ausalt kohe! See pani tugevalt reflekteerima oma tegevuse üle ning oma õpetamismeetodeid põhjalikumalt analüüsima ja formuleerima. Iseenesest on aasta stipendiaadina (kuigi see ei ole veel läbi) möödunud töiselt meie tantsukooli 30. tegevusaasta tähistamise tähe all igapäevaselt lapsi õpetades ja ülikoolis tudeerides.

Stipendiumi rahaline osa on tantsuõpetajale üsnagi arvestatava suurusega. Näiteks sain ja saan jätkuvalt osta erialast kirjandust ilma süümepiinadeta, mitte millegi arvelt. Lubasin endale ühe teatrireisi Helsingisse, Soome Rahvusooperisse vaatama tantsuetendust Bella Figura, mis koosnes kolme maailmakuulsa koreograafi – George Balanchine, William Forsythe ja Jiří Kyliáni loomingust. Augustis sai energiat ammutatud TÜVKA tantsukunsti suveakadeemias. Eks see rahaline osa annab mõneks ajaks materiaalset enesekindlust, mida on ühele õpetajale ka vahest vaja. Kuigi stipendium on sihtotstarbeline, leian, et veidi vähem rahamuresid aitab oma tööd ka paremini teha. Kuna raha tuleb ja läheb, siis vastutus ja tunnustus ei kao, kui seda hoida. Ehk siis, minu jaoks on stipendiaadistaatus andnud eelkõige indu ja tahtmist tantsualal ikka edasi toimetada ja rõõmu ning tahtmist tantsuga sügavamalt tegeleda ja seda teistega jagada. Ehk siis tunnustus annab enesekindluse, mis minul näiteks aegajalt ikka kõikuma kipub.

Innustan ja ergutan esitama kanditaate selle aasta stipendiaatideks. Hea tantsuõpetaja väärib tunnustamist, et sel põneval ja omal moel ka raskel maastikul ikka rõõmsalt edasi rühkida.