Uudis

Paneme tantsima kogu Eesti!

Paneme tantsima kogu Eesti!

31. detsembril sai ETV otsesaates „Sajaga juubeliaastasse“ avalöögi suurprojekt „Eesti tantsib“, kui Vabaduse väljakule kogunes 100 tantsijat, kes esitasid tervele Eestile väljakutse osaleda tantsuaktsioonis, mis on kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Võtke teiegi väljakutse vastu ja levitage tantsupisikut!

Veebilehel err.ee/eestitantsib on väljas viis spetsiaalselt „Eesti tantsib“ kampaania tarbeks loodud originaaltantsuvideot koos õpetustega. Valida saab eesti tantsu, kaasaegse tantsu, balleti, show-tantsu ja tänavatantsu vahel. Tunnustatud ja armastatud koreograafid Teet Kask, Külli Roosna, Kenneth Flak, Liisa Laine, Alisa Tsitseronova ja Argo Liik on teinud tantsud just selle mõttega, et absoluutselt igaüks saaks hakkama, olenemata eelnevast tantsukogemusest.

Tantsida võib kõikjal: kodus, kontoris, ametiasutustes, looduses, kus iganes ennast mugavalt ja hästi tunnete. Osalema oodatakse absoluutselt kõiki – lapsi, sõpruskondi, töökollektiive, asutusi, üksikisikuid. Kõigi viie tantsu saateks kõlav muusika pärineb Raadio 2 eestvedamisel kokku pandud saja aasta hiti tabelist, kus on esindatud Eesti rahva kõige lemmikumad lood läbi aegade.

Projektis osalemiseks:

  •        vali veebilehelt err.ee/eestitantsib välja meelepärane tants,
  •        õpi video järgi selgeks kõik tantsusammud,
  •        laadi alla vajalik muusika ning filmi õpitud tants üles,
  •        laadi loodud video samale lehele üles ja/või jaga sotsiaalmeedias teemamärkega #eestitantsib ja #EV100,
  •        esita väljakutse sõpradele või kolleegidele tantsupisiku levitamiseks.

Kampaania kestab 31. detsembrini 2018!

„Eesti tantsib“ jätkab Soome 100. aastapäeva tähistamiseks ellu kutsutud kampaaniat „Koko Suomi tanssii“.

„Et Eesti tähistab oma 100. sünnipäeva, siis otsustasime oma kampaania Eestile kinkida. Mis saaks olla parem kink kui rõõm koos tantsimisest ja tantsudest, mis toovad kokku kõige erinevamad inimesed üle riigi,“ ütles meie hea koostööpartner ja Soome projektijuht Riitta Aittokallio (https://menu.err.ee/651409/vaata-videot-soome-kingib-eestile-100-sunnipaevaks-oma-tantsukampaania).

Paneme kogu Eesti tantsima ja teeme vabariigile kingituse!

Kampaaniat “Eesti tantsib” korraldavad Eesti Tantsuagentuur ja Eesti Rahvusringhääling koos Riigikantselei EV100 korraldustoimkonnaga.

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info ettevalmistuste ja sündmuste kohta www.EV100.ee.

Vaata veel:

https://menu.err.ee/651404/tantsi-koos-eestiga-juubeliaastasse
https://menu.err.ee/651434/galerii-eesti-tantsib-videote-salvestamine