Uudis

Põhjamaade etenduskunstide tipp Tallinnas: Jyrki Karttunen ja lavastus “Jemina – act as you’d know her”

25. ja 26. septembril toovad Eesti Tantsuagentuur ja NB Dance Loop Touring Network Eestisse Vabale Lavale Põhjamaade ühe populaarseima lavastuse Jyrki Karttunenilt.

“Jemina – act as you’d know her” on 2012. aastal pälvinud Soomes aasta teatriauhinna ning sealne žürii hindas lavastust kui suurepärast näidet kaasaegse tantsu, teatri, stand-up komöödia ja etenduskunsti kooslusest. Naine, keda lavastus portreteerib, on intelligentne, lohakas ning samal ajal väga kehaline. “Jemina’s” on liigutavad ja grotesksed osad ühendatud manipuleeriva ja spontaanse ekstaasiga. Lood lavastuse sees on sama absurdsed kui päriselu ning need ületavad kõik sugudevahelised piirid.

Soome üks tuntumaid koreograafe ja Helsinki Dance Company kunstiline juht Jyrki Karttunen alustas oma karjääri tantsijana Helsingi Linnateatris. Ta on ka üks Nomadi Productions asutajaliikmetest ning kuni 2013. aastani töötas ta Karttunen Kollektiv’i kunstilise juhina.

Jyrki Karttuneni tööd on üles ehitatud pingestatusele vastandlike elementide vahel. Neist tekivad abstraktsed ja teatraalsed stseenid, milles matemaatiline täpsus omandab mängulise kuju.

“Jemina – act as you’d known her” on pinget pakkuv vaatamine nii etenduskunsti gurmaanile kui uusi kogemusi otsivale teatrivaatajale.

Lavastus esietendus 22. novembril 2012 Zodiakis Helsingis.

Lavastus pole soovitatav alla 15-aastastele!