Uudis

Prof Kalju Komissarovi nimelised stipendiumid pälvisid Johanna Mägin ja Katrin Kubber

Prof Kalju Komissarovi nimelised stipendiumid pälvisid Johanna Mägin ja Katrin Kubber
Foto autor: Heigo Teder

 

8. märtsil anti Ugala teatris üle Kalju Komissarovi nimelised stipendiumid Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna üliõpilastele Johanna Mäginile ja Katrin Kubberile.

Johanna Mägin on teatrikunsti visuaaltehnoloogia 3. kursuse tudeng ja Katrin Kubber tantsukunsti 4. kursuse tudeng. Lisaks rahalisele stipendiumile pälvisid laureaadid nimelised käekellad Eesti käekellatootjalt Wooch. Stipendiumi ühe algataja, Garmen Tabori sõnul oli valiku tegemine keeruline: “Rõõm on tõdeda, et meil on valikut tulevaste etenduskunstnike vahel. Rõõm ja raskus samal ajal – valikut teha on olnud väga keeruline, sest noori loovaid inimesi, kes elu ja õppimise suhtes uudishimu ja visadust üles näitavad, on rõõmustavalt palju.”

Enne stipendiumi üleandmist oli meeleoluka päeva käigus võimalus vaadata teatrikunsti 12. lennu diplomilavastust „Dekameron“. Ühiselt külastati Metsakalmistut ning toimus Ruslan Stepanovi ja TÜ VKA tantsukunsti 3. kursuse lavastuse „Soolo“ esietendus. Õhtu lõpetas näituse „Teatriinimene maalib“ avamine Park hotellis ning Adeele Sepa ja Jaan Jaago kontsert.

Stipendium on mõeldud erialaseks enesetäienduseks välismaal ning seda said taotleda teatrikunsti, tantsukunsti ja etenduskunstide visuaaltehnoloogia erialade üliõpilased alates teisest õppeaastast. Stipendium algatati 2018. aastal Garmen Tabori, Tartu Ülikooli ja Eesti Teatriliidu ettepanekul ning Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapitali toel. Esimest korda anti stipendiumid välja eelmisel aastal. Stipendiumikomisjonis olid Taavet Jansen, Jaanika Juhanson, Kai Valtna, Eve Komissarov, Katariina Unt, Ele Viskus ja Garmen Tabor.