Uudis

Püha Vaimu SAALis resideeruvad jaanuaris Henri Hütt ja Taavet Jansen

Jaanuariks kaaperdavad Püha Vaimu SAALi residendi koha Henri Hütt ja Taavet Jansen, kes on valinud välja neli noorema generatsiooni etendus/tantsukunstnikku ning pakkunud neile ruumi ja mentorlust. Igal reedel toimub saalis avalik showing.

Kuu on jaotatud nädalasteks sessioonideks, mille sisustavad kõrghariduse omandanud tantsukunstnikud eelproduktsiooni staadiumi materjaliga katsetades. Residentuuride peamine eesmärk on ideede arendamine järku, millega edasi saab hakata tegelema produktsiooni.

Hütt ja Jansen on vabakutselised kunstnikud, keda seob MIMprojecti nimeline interdistsiplinaarne erinevaid kunstnikke ühendav kooslus, mille raames luuakse nii etendusi kui audiovisuaalseid installatsioone. Kanuti Gildi SAALis on eelnevalt ühiselt lavale toodud lavastus „BEIBED”. Residentuuris huvitab neid tantsu kõrghariduse omandanud kunstnike iseseisva loomingulise tegevuse innustamine. Kuidas leiavad noored kooli lõpetanud koreograafid tee praktiseeriva kunstniku maailma ning mida saab praegune, aktiivne kunstnik järelkasvava generatsiooni heaks teha? Jaanuari residentuuriprojekt annab noorele kunstnikule võimaluse ideega töötada, pakub saali ning otsib kontakti.

Avalike residentuuriürituste kava jaanuaris näeb välja selline:

RESIDENDID PÜHA VAIMU SAALIS JAANUAR 2015: TAAVET JANSEN & HENRI HÜTT
SHOWINGUD Püha Vaimu SAALis (Pikk 20, Tallinn):

09.01 19:30 LIIS VARES
16.01 19:30 MARI LÄÄNE
23.01 19:30 MAARJA TÕNISSON
30.01 19:30 RAHO AADLA

Avalike showingute info: www.saal.ee

Sissepääs tasuta!

Jälgi residentuuri blogis: http://pyhavaim.blogspot.com/