XII Rahvusvahelise Idamaise Tantsu Festivali raames toimuv “Rõõmsa rasva tantsutuba” õpetab oma kurve ja rasva armastama ning selgitab, miks rasv on positiivne ja kasulik nii igapäevaelus kui ka tantsus.
Õpituba toimub 2. novembril kell 17.00 Salme kultuurikeskuses.
Kõhutantsus on väljendusrikkad puusad, rind, tagumik ja kõht: kehaosad, mille kurvilisus tuleb just kehasse kogunenud rasvast ning mis toovad esile naiselikkuse. Kõhutantsus väljenduv elurõõm, sensuaalsus ja mängulust loovad küllusetunde ning toovad sära silma. Rasv on nendega tihedalt seotud.
See, mis ei saa end väljendada, unustatakse. Valge rasvkude on nagu sukasäärde hoiustav vanavanem – igaks elujuhtumiks peab ju mingi tagavara olema, et võimalikest rasketest aegadest läbi tulla. Rasva – loomulikult. Vitamiine? Igatahes. Hormoone? Muidugi, kallike. Valge rasvkude kogub kõike nagu väike õline käsn ning hoiab seda hoolsalt mustadeks päevadeks. Seisev rasv on külm, kurb ja hangunud. Aga millal tulevad mustad päevad? Valge rasvkoe kõrval askeldab pruun rasvarakk, vastutades meie organismi termoregulatsiooni eest. Tema peamiseks ülesandeks on genereerida kehasoojust rasvade „põletamisest“ ehk teisisõnu: liikuv rasv on sooja energia allikas, temas on mängulisust ja pidu üle terve keha.
Rasvkude hoiab meie organeid põrumise eest ja polsterdab nende pesad. Pannes organid pingeritta, selgub, et inimese kõige rasvaküllasem elund on peaaju, mis koosneb umbes 60 protsendi ulatuses rasvast. Aju hallollust on meid vähemasti koolitunnis kutsutud üles kasutama, aga valgeollust? Igat neuronit ümbritseb membraan, müeliintupp, mis on nagu elektrijuhtme ümber olev kaitse, koosnedes 75% rasvast ehk fosfolipiididest. Lisaks närvirakkude isoleerimisele toimivad rasvad ajus signaalide levimise kiirendajatena: mida harjunum muster, seda rasvasem teekond. Just tänu rasvale ongi inimaju niivõrd ainulaadne ja mitmekülgne tunnetus- ja andmetöötlusriist. Meie närvisüsteem ja nahk saavad alguse samast lootelehest, nii võib ehk öelda, et nahk on meie väline aju. Ka siin ei saa me rasvata läbi: umbes pool keharasvast asub nahaalustes kudedes, pannes naha särama ning andes jalale pehme astumise. Nahk on keha suurim organ, sealt ammutame näljaajal energiat. Ega kollane luuüdigi viletsam ole – koosnedes peamiselt rasvrakkudest, on ta nagu sügava sahvri toitainete varu, mis tuleb mängu siis, kui sa juba arvad, et kõik on läbi. Vajadusel, nt verekaotuse korral, on kollane luuüdi suuteline muutuma punaseks luuüdiks ning alustama vereliblede loomist. Milline voolav paindlikkus ja potentsiaal! Nii nagu tango rütm toob välja lümfi omadused, marss toetab vere häält ning ajuvedelik avab mediteeriva ruumi, on kõhutants parim, et nautida rõõmsa rasva kogemust. Nüüd, just praegu, sinus ja minus.
2. novembril kl 17.00 Rahvusvahelise Idamaise Tantsu Festivali raames toimuv töötuba lähtub Body-Mind Centering® meetodist, mis integreerib keha, liikumist ja taju, toetudes anatoomiale, füsioloogiale, psühhofüüsilistele ning arengulistele printsiipidele. Keha ja meele suhet uuriva meetodi unikaalsus seisneb spetsiifilisuses, millega iga kehasüsteemi (skelett, organid, närvisüsteem jne) on võimalik isikupäraselt teadvustada ning tervikusse integreerida. Rasv on üks osa vedelike süsteemist.
Mari Mägi on liikuv vabakutseline, mis tähendab enda mitmeks korrutamist ning kihistumist vastavalt hooajale ja riigile. Liikuvates kihtides sisalduvad Body-Mind Centering®, tantsu- ja liikumisteraapia ning labürintteater.
Lisainfo ja registreerimine töötuppa: www.orientaldance.ee/info@orinetaldance.ee