Uudis

SAAL Biennaal 2015: rahvusvaheline kaasaegsete etenduskunstide festival

SAAL Biennaal 2015: rahvusvaheline kaasaegsete etenduskunstide festival

SAAL Biennaal toimub 17. – 30. augustini 2015 Tallinnas. See on vastuoluline, nagu ka aeg, mil ta toimub ning ühiskond ja keskkond, mis teda ümbritsevad.

SAAL Biennaal on nime järgi uhiuus festival, mis asetub Augusti TantsuFestivali, kui Tallinna vanima rahvusvahelise etenduskunstide festivali järglasena toekale pinnasele. Üldiste kunstiliikide vaheliste piiride hajumisega seoses on iseeenesestmõistetav, et SAAL Biennaal sisaldab lisaks lavastustele ka installatsioone/näitusi, töötube, vestlusi, linnatuure jpm, mis toimuvad nii mitmetes tavapärastes etenduspaikades – Kanuti Gildi SAALis, Von Krahi Teatris, Teatris NO99, Vaba Lava teatrikeskuses, Rahvusooperis Estonia kui ka ebatraditsioonilisemalt galeriides ja avalikus linnaruumis.

SAAL Biennaal 2015 värvikas programmis on esindatud meie publikule juba tuntud, aga ka tundmatud kunstnikud üheksast riigist: Anne Teresa De Keersmaeker, Boris Charmatz ja Amandine Beyer; Henri Hütt ja Evelyn Raudsepp; Trajal Harrell; Heine Avdal ja Yukiko Shonozaki; Kristina Norman; Benjamin Verdonck ja Pieter Ampe; Flo Kasearu ja Riina Maidre; Superamas; Chungin; New Heroes; Hendrik Kaljujärv; Doris Feldmann ja Kristina-Maria Heinsalu ning TAO Dance Theater.

SAAL Biennaali ja Augusti TantsuFestivali mõtteliseks lüliks programmis võib pidada lavastust “Partita 2”, milles Belgia kaasaegse tantsu suurmeister Anne Teresa de Keersmaeker on esitanud väljakutse tunnustatud Prantsuse koreograaf-tantsija Boris Charmatzile ja koos nendega on laval virtuoosne viiuldaja Amandine Beyer. Lavastus sisaldab endas nii Keersmaekerile omaseid üksikasjalikke konstruktsioone kui Charmatzi jõulisi improvisatsioone, mida täiendab muusiku kohalolust sündiv eriline keha ja muusika vaheline visualiseering.