Uudis

SESSIONS kutsub jämmima

Mis?

SESSIONS on Laura Kvelsteini, Krista Kösteri ja Johannes Ahuni initsiatiivil ellu kutsutud seeriaüritus, mille eesmärk on elavdada ja arendada improvisatsiooni ja kontaktimprovisatsiooni valdkonda Eestis.

Miks?

Selline idee, kus tantsijad ja muusikud saaksid kokku tulla ja vabas vormis jämmida, oli juba ammu hingel kripeldamas. Asjaolude kokkulangemisel – Laura tuli New Yorgist värskete ideede ja innuga, Krista oli Indias ennast laadinud ning ruumi leidmine Vaba Lava proovisaali näol oli väga soodne – saigi algus tehtud.

Juba esimestest kordadest oli toetus ja huvi ürituse vastu ootamatult suur. Meil on tekkinud parajalt mõnus kamp, kes regulaarselt koos käib. Mõne kuuga on tuumikule lisandunud päris hulgaliselt uusi huvilisi, nii kohalikke kui väljastpoolt Eestit.

Võtsime alguses suuna vabale jämmile ning sellise keskkonna loomisele, kus erinevate liikumis- ja loominguliste ideedega katsetada. Aja jooksul oleme hakanud vaba jämmi erinevate improvisatsiooni ja kontaktimprovisatsiooni harjutustega sisse juhatama, et teha uutele tulijatele kohanemine lihtsamaks ja haarata neid vooluga kaasa, nii et häbeneda ei maksa ja kõik tantsuga tegelemise taustast olenemata on teretulnud.

Meil on fantastilised residentmuusikud Joosep Kõrvits ja Johannes Ahun, kes on ka varem tantsijatega koostööd teinud. Nad panustavad tantsijate/liikujatega võrdselt, mõlemal poolel on huvi koos improviseerida ja ettepanekuid ideedega, mida katsetada, tuleb nii liikujatelt kui muusikutelt.

Vaikselt on tekkinud ka mõtteid SESSIONS’itega proovisaalist välja tulla publiku ette, aga sellest, mis ja kus täpsemalt, kuuleb varsti.

Kus ja millal?

Koos käime nädalavahetustel, siiani on päev vastavalt ruumi saadavusele olnud liikuv, kas laupäev või pühapäev. Tavaliselt on SESSIONS`i pikkus 3h.

SESSIONS’eid toetab kevadel 2015 Eesti Tantsukunstnike Liit.