Uudisnr 123

Sõltumatu Tantsu Lava alustab kevadhooaega uute PREMIERE’ikatega

Vasakul: Fotol Unholy Trinity
Autor: Elo Vahtrik

Paremal: Fotol Liisi Hint
Autor: Maria Ladopoulos

Kevadhooaega alustab uusi koreograafe tutvustav sari PREMIERE, mille raames toovad oma  debüütlavastused publikuni seekord Liisi Hint ning Unholy Trinity (koosseisus Annabel Tanila, Daniela Privis ja Kärt Koppel). Lavastused “Ka vaikus oli väljakannatamatu” ning “So you think you can dance” esietenduvad 16. veebruaril.

Uuslavastustest esietendub 30. märtsil Laura Cemini (Itaalia/Soome) ning Bianca Hisse (Brasiilia/Norra) “How the Land Lies”. Laura Cemin on Soomes resideeruv Itaalia juurtega koreograaf, Bianca Hisse Brasiilia juurtega Norras resideeruv koreograaf. Nad tegutsevad koreograafia, etenduskunsti ja kujutava kunsti ristumiskohtades. Lavastus on loodud koostöös Eesti koreograafi Keithy Kuuspu ja kohalike immigrantidest tantsijatega.

Sveta Grigorjeva 5. mail esietenduv uuslavastus otsib radikaalse(l)t pehmust ja võimalusi, kuidas saab otseses mõttes horisontaalses olekus aega veeta. „Tantsud, mille saatel uinuda, unistada ja vastupanu osutada“ on pehme vastus agressiivsele, sõjakale ja patriarhaalsele maailmale, otsides sellele alternatiivi tundlikkuses, naiselikkuses, pehmuses, sensuaalsuses ja hüperemotsionaalsuses.

Aprillis muutub STL-i lava taaskord libedaks etenduskunstitrupi W A U H A U S lavastusega “Fluids” ning maikuus on võimalus uuesti näha Valeria Januškevitši, Keity Pooki, Sigrid Savi ja Kadri Sireli lavastust “Artefakturism: farsid ja varemed”.

5. aprillil toimub kevadhooaja esimene Greenfield, kus eri valdkondade kunstnikud saavad üksteise loominguga tutvuda, oma valmimisjärgus töid ette näidata ning teiste loojate ja publikuga dialoogi luua. Kevadhooaja lõpetab neljandat korda toimuv Battle-jämm, mis kutsub üles eksperimenteerima enda keha, ruumi ja ajaga.

Hooaega rikastavad ka Sõltumatu Tantsu Arutelud ning liikumise töötoad.

Kiirematel on võimalus osta perioodil 10.01–17.01 kõigile etendustele pileteid hinnaga vaid 10 €. Pileteid on piiratud koguses! Vaata mängukava siit!