Uudis

Sõltumatu Tantsu Lava avalikustas sügishooaja liikumise töötubade programmi

juuni, 2024

Sõltumatu Tantsu Lava avalikustas sügishooaja liikumise töötubade programmi

Sõltumatu Tantsu Lava pakub juba mitmendat hooaega regulaarselt oma programmis intensiivseid ja praktilisi töötubasid, mis on mõeldud neile, kes tahavad avastada oma kehatajus midagi uut, leida oma liikumise loomingulist külge ning täiustada füüsilist eneseväljendusoskust.

Töötubade eesmärgiks on erinevate liikumiskultuuride teoreetiline ja praktiline tutvustamine, osavõtjatevaheline kogemuste vahetus ning uute lahenduste väljatöötamine, et osalejad saaksid impulsi edasiseks arenguks. Töötoad on mõeldud antud valdkonnas algajatele liikujatele ega eelda varasemat kogemust.

20. septembril toimus töötuba „Jääl“, mida juhendas Soome kunstikollektiivi W A U H A U S koreograaf Jarkko Partanen. Töötoas said osalejad järele proovida lavastuse “Fluids” libedaid tingimusi.

Järgmine töötuba toimub koostöös ZUGA ühendatud tantsijatega juba 20. oktoobril kell 11.00 ning on mõeldud peredele. Töötoas tegeletakse vanemate ja laste rollisuhetega, tekitades mängulisi olukordi, mida vanemad ja lapsed saavad liikumise kaudu lahendada. Sama töötuba toimub ka 1. detsembril.

Oktoobris toimub teinegi töötuba: 27. oktoobril juhendavad Külli Roosna ja Kenneth Flak liikumise töötuba „Responsive Body“, mille eesmärk on paljastada huvitava ja keeruka partnerluse saladused. Töötuba on mõeldud kõigile, kes on valmis uurima liikumispõhimõtteid nii üksi kui partneriga ning soovivad füüsilist väljakutset mängulises võtmes. Eelnev tantsukogemus pole selles töötoas oluline. Külli Roosna ja Kenneth Flak toovad sel hooajal välja ka uuslavastuse “Prime Mover”, mida saab Tallinnas Sõltumatu Tantsu Laval näha 16. ja 17. novembril. Kõikidele „Responsive Body“ töötoas osalejatele on lavastuse “Prime Mover” pilet kingituseks.

24. novembril viib Üüve-Lydia Toompere läbi liikumise töötoa „Techno Praxis eksperiment: 120–140 BPM (beats per minute)“. Elektroonilise muusika austajatele mõeldud töötoas tegeletakse klubitantsuliikumise baaselementidega, nagu põrge, flow, groove, stiil, hoiak, suhestumine teistega ruumis, energia jaotus ja seisundid. Varem on Toompere viinud läbi erineva rõhuasetusega „Techno Praxis“ töötubasid. Seekordne „Techno Praxis“ on eksperiment koos DJ-ga, kus kolmetunnise tantsusessiooni jooksul püsitakse DJ-ga iga tund erinevas tempos: esimesel tunnil 120 BPM, teisel 130 BPM ja viimasel 140 BPM.

Töötubade sügishooaja lõpetab Siim Tõniste liikumise töötuba „Tantsiv demokraatia“. Töötuba toimub 15. detsembril ning töötuppa oodatakse nii algajaid kui tantsuprofessionaale, keda huvitab ühiskondlike mehhanismide uurimine tantsu, liikumise ja sõnatu eneseväljenduse kaudu. Uuritakse demokraatlikke otsustusprotsesse inimeste hoiakute ja omaduste alusel. Tantsiva demokraatia kontseptsiooni arendas Tõniste välja TantsuRUUMi residentuuri raames.

Kõik töötoad toimuvad Sõltumatu Tantsu Laval Telliskivi loomelinnakus. Registreerimine kõikidesse sügishooaja töötubadesse on avatud! Kevadine programm kuulutatakse välja aasta lõpus. Töötubasid toetab Eesti Kultuurkapital.

Lisainfo