Uudis

Sõltumatu Tantsu Lava avas PREMIERE´24 taotlusvooru!

mai, 2024

Sõltumatu Tantsu Lava avas PREMIERE´24 taotlusvooru!

PREMIERE on platvorm, mis toetab (tantsu)kunstnikke oma esimese tantsulavastuse loomisel. PREMIERE´24 lavastused tuuakse publikuni 2024. aasta märtsis.

PREMIERE’i on kandideerima oodatud nii koreograafid, tantsijad, etenduskunstnikud kui teiste kunstivaldkondade loojad, kes soovivad publikuni tuua oma esimese tantsulavastuse. Oodatud on nii grupid kui soolod.

Lisainfo programmi kohta ja kandideerimise taotlusvorm on kättesaadav siit.

Tähtaeg kandideerimiseks on 25. mai 2023.

Valiku, milliseid ideid toetada, teeb STL-i meeskond koosseisus Triinu Aron, Evelyn Raudsepp, Kärt Kelder ja Annika Ader 5. juuniks 2023.

PREMIERE on 2009. aastal alguse saanud sari lavastajadebüüdiks, mis pakub koreograafidele professionaalset platvormi oma esimese liikumisel põhineva lavastuse loomiseks. Programmi eesmärgiks on tutvustada kohalikule ja rahvusvahelisele publikule oma iseseisvat karjääri alustavaid tantsukunstnikke ja koreograafe ning nende loomingut.

PREMIERE on üheteistkümne aasta jooksul debüütlavastuste kaudu tutvustanud 30 tantsukunstnikku. Programmis on osalenud Liisi Hint, Unholy Trinity koosseisus Kärt Koppel, Daniela Privis ja Annabel Tanila, Ingrid Mugu, Allar Valge, Sigrid Savi, Keity Pook, Sylvia Köster, Joanna Karoline Kalm, Maarja Tõnisson, Arolin Raudva, Mari-Liis Eskusson, Üüve-Lydia Toompere, Kadri Sirel, Indrek Kornel, Ruta-Ronja Pakalne, Helena Krinal, Triin Marts, Svetlana Grigorjeva, Christin Lunts (Taul), Kristina-Maria Heinsalu, Kaisa Selde, Sandra Palm, Siim Tõniste, Jaan Ulst, Karl Saks, Kati Juurik, Helena Pihel, Sanghoon Lee, Grėtė Šmitaitė, Anni Zupping, Nicole Michalla, Laura Witzleben ja Jana Jacuka.

Kontaktisik:

Evelyn Raudsepp
evelyn@stl.ee