Uudis

Sõltumatu Tantsu Laval antakse novembris ligi kakskümmend etendust

Sõltumatu Tantsu Laval antakse novembris ligi kakskümmend etendust

Sõltumatu Tantsu Lava programm on novembris tihe: etenduvad omalavastused, kaasproduktsioonid ja külalislavastused. Vaatamist on igale vanusele ja eelistusele.

Rahvusvaheliselt tegutsevate koreograafide Külli Roosna ja Kenneth Flaki uus tantsulavastus “Prime Mover” esietendus 11. oktoobril Norras Bærum Kulturhusis. Tallinnas saab lavastust näha vaid kahel korral, 16. ja 17. novembril Sõltumatu Tantsu Laval. Roosna ja Flaki uuslavastus käsitleb liikumist nii põhjuse kui tagajärjena, nii vabaduse kui paratamatusena.

Liis Varese tantsulavastus “Hingake! Ärge hingake!” esietendus Sõltumatu Tantsu Laval 18. oktoobril. Novembris antakse viis etendust: 7., 8., 9., 22. ja 23. novembril. 7. novembri etendusele järgneb vestlus “Keha piira(ma)tus”, kus mõtteid vahetavad Kristjan Piirimäe, Oksana Tralla ja Maarja Kangro ning vestlust modereerib Ott Karulin. 23. novembri etendusele järgneb avatud vestlus lavastusmeeskonnaga.

Lisaks eelnimetatud lavastustele on mängukavas ZUGA lastelavastus “KÄIK” ja novembri lõpus saab taas näha Helsingi kunstikollektiivi W A U H A U S lavastust “Fluids,” mis kutsub publiku kohtuma intiimsuse, empaatia ja ebaõnnestumisega ajal, mil ühiskonnas valitseb perfektsionism, individuaalsus ja usaldamatus. 27. ja 28. novembril etendub “Fluids” ka Tartu Uues Teatris.

Novembrikuine liikumise töötuba, mida juhendab Üüve-Lydia Toompere, on mõeldud kõigile tecnho-muusika austajatele ja toimub 24. novembril. Techno Praxis, mis on sisult klubitantsu praktiseerimine, tegeleb liikumise baaselementidega, nagu põrge, flow, groove, stiil, hoiak, suhestumine teistega ruumis, energia jaotus ja seisundid. Seekordne Techno Praxis on eksperiment koos DJ Kevin Parkiga (Parkla, R2), kes osalejaid sujuvalt ühest tempost järgmisse liigutab, vahemikuks 120 BPM – 140 BPM.

Kunstnikele mõeldud avatud platvorm Greenfield toimub 14. novembril. Hooaja teist Greenfieldi kureerib Ann Mirjam Vaikla, kes on seekord teemaks valinud nii inim- kui ka ümbritsevate kehade seosed mäluga.

Kogu mängukava on kättesaadav kodulehel www.stl.ee.