Uudis

Sõltumatu Tantsu Ühendus avab uhiuue kaasaegse tantsu lava uksed

juuni, 2024

Sõltumatu Tantsu Ühendus avab uhiuue kaasaegse tantsu lava uksed

1. oktoobril avab Sõltumatu Tantsu Ühendus uhiuue kaasaegsele tantsule keskenduva lava uksed Telliskivi loomelinnakus.

Saalis, millel nimeks Sõltumatu Tantsu Lava, saab alates oktoobrist kolmapäeviti ja neljapäeviti näha Eesti ja muu ilma koreograafide loomingut. Ühtlasi astub Sõltumatu Tantsu Ühendus edaspidi üles Sõltumatu Tantsu Lava nime all.

Sõltumatu Tantsu Ühendus pakib oma asjad senises asupaigas Okasroosikese Lossis ning hõivab värskelt valminud ruumid aadressil Telliskivi 60A. Uus lava võtab suuna tulevikule seades ambitsiooniks kujuneda innovaatiliseks sulatusahjuks ning avatud ekspermentaalplatvormiks neile uue põlvkonna koreograafidele, kelle jaoks kunst ei saa iial valmis.

Sõltumatu Tantsu Lava loomingulise tegevuse suunanäitajateks on esimesel kahel aastal etenduskunstnik Erik Alalooga ning koreograafid Külli Roosna ja Kenneth Flak, kes on ühtlasi maja residendid.

Sõltumatu Tantsu Lava avamisprogramm – Tants Reloaded toimub 2. – 23. oktoobrini ja võtab luubi alla unustatud lavastused Eesti kaasaegse tantsu lühikesest ajaloost, mis on omal ajal omanud olulist tähendust.

Retrospektiiviga alustab neist kõige uuem, 2011. aastal esietendunud Karl Saksa palju tähelepanu pälvinud lavastus “The Drone of Monk Nestor”

Nädal hiljem näeb 2006. aastal esietendunud Triin Reemanni „Hea kuudis“, mis on samal õhtul Taavet Janseni 2002. aastal valminud tantsufilmiga „Trinitriin“. “Trinitriin” valiti 2006. aastal parimaks filmiks Reject filmifestivalil Rotterdamis. Triin Reemanni debüütlavastus rühkis omal ajal otsemaid Euroopa lavadele ning seda näidati mitmetel festivalidel nii Eestis kui Aerowaves võrgustiku festivalil Resolution! Suurbritannias The Place teatris. „Hea kuudis” on jõudnud noppida auhindu Saksa festivalilt ning ka Moskvas festivalil Personal Profiles. 8 ja 9. oktoobril on Triin peale mõningast pausi taas tagasi ja laval.

5. aastal lavavalgust näinud Raido Mägi “Meelega2” oli tookord jätk, sealt kust Raido pooleli jäi „Meelega“ esimese osas. Mägi eelmine töö “Meelega” oli omas hetkes üks Eesti kaasaegse tantsu eredamaid sooloetendusi ja seda esitati üle 30 korra erinevatel festivalidel Eestis, Rootsis, Soomes, Taanis, Saksamaal, Austrias, Prantsusmaal, Šveitsis ning Venemaal, teiste seas Tanz Im August festivalil Berliinis ja ImPuls Tanz festivalil Viinis. Eesti publikul on võimalus nüüd seda taas pea 10 aastat hiljem näha ja Raido enda esituses.

Neljandal oktoobri nädalal, taasetendub Kaja Lindali 2004. aastal valminud “Kiri maalt” lavastus, millega Kaja balletimaailmast nüüdistantsu sisenes, pälvides Philip Morrise Tantsuauhinna läbilöögi preemia. Tants Reloaded programmi lõpetab Kajaga koos pilk tulevikku, kus Külli Roosna ja Kenneth Flak lavastuses “Blood Music” võtavad välja juhtmed ning seovad oma keha külge masinad.

Tants Reloaded videotutvustus: 

Jälgi mängu: ww.stl.ee!