Uudis

STLi uudised

Sõltumatu Tantsu loengud: AVALIK RUUM JA KOREOGRAAFIA 

20. juunil kl 16.00 toimub vabas õhus vestlus-jalutuskäik algusega Vabaduse väljakult! Jalutuskäigule palume registreeruda siin.

Lektor: kuraator Kati Ots

Sõltumatu Tantsu Lava 2021/22 hooaja loengusari “Avalik ruum ja koreograafia” uurib avaliku ruumi ja koreograafia vahelisi seoseid. Kuidas meid ümbritsevast keskkonnast moodustub tähenduslik ruum; millised uued hoiakud ja suhted saavad tekkida olemasolevatesse paikadesse; kuidas saab koreograafia avalikku ruumi mõjutada ja mõtestada; millised on linnaruumi koreograafiad – need on vaid mõned küsimused, mis lähtuvalt praegusest ühiskondlikust ebakindlusest ning uksed-kinni-uksed-lahti-teatrihooaja möödudes meis tekkisid.

Käesoleval hooajal kuni maikuuni toimuva loengusarja raames oleme palunud avaliku ruumi ekspertidel ja kunstiteadlastel tutvustada avaliku ruumi teemasid ja problemaatikaid ning tuua oma ekspertiisi sissevaade ka (inim)kehade, liikumise ja koreograafia aspektidest. Loengud toimuvad kord kuus kuni 2022. aasta maikuuni Sõltumatu Tantsu Lava avaliku ruumi koreograafia residentuuriprogrammi osana. Loengud on kõigile huvilistele tasuta.

Rohkem infot

20. juuni kell 18.00 Brite Vilgo ja Kristina-Maria Heinsalu: esitlus-jagamine ng kehakaartidega”

Sõltumatu Tantsu Lava 2021/22 hooaja uurimisresidentuuri fookuses on olnud koreograafia, tants ja liikumine avalikus ruumis. Kuidas meist ümbritsevast keskkonnast moodustub tähenduslik ruum, millised uued hoiakud ja suhted saavad tekkida olemasolevatesse paikadesse ning samuti ruumi piiritlemise vajadus ja viis on käesoleva residentuuri mängumaaks.

Koreograafid Brite Vilgo ja Kristina-Maria Heinsalu on uurinud skulptuuride funktisonaalsust ning kuidas tunnetada skulptuuride terapeutilist mõju. Neile on oluline skulptuuride tajumine läbi keha.

Residentuuri tulemusena on valminud skulptuuri-keha-meele tajukaardid, mis suunavad eneserefleksioonile ja viivad teekonnale.

OSALEMINE TASUTA! Vajalik on registreerimine läbi Fienta.

Kehataju kaardid on inspireeritud avaliku ruumi skulptuuridest ja viivad vaatajat kogema kuut skulptuuri suhtes iseenda, inimkeha ja kahe kunstniku keha skulptuuriga. Nende vaatlusel saab oluliseks kaardi avastaja protsess ühenduse leidmiseks elus iseenda ja teistega.

Oled väga oodatud kaarte mängima ja avastama, mis küsimused ja vastused Sinu sees tekivad. Jagamisel toimuva saab osalejatele vajadusel tõlkida inglise keelde.

Hea oleks tulla mugavates riietes, et saaksid soovi korral liikuda!

Mäng kestab tund kuni poolteist tundi.

Rohkem infot