Uudisnr 119

STLi uudised

Autor: Katrina Ukkarinen

Sõltumatu Tantsu Lava SÜGISKAMPAANIA ajal 10.–23. septembrini kõik piletid vaid 10 eurot!

Soovid näha kõiki STL-i uuslavastusi ja taas vaadata juba nähtud lemmikuid? Hooaja alguse puhul on Sõltumatu Tantsu Lava etendustele võimalik soetada pilet vaid 10 euroga! Sooduskampaania toimub 16.–23. septembrini ja sooduspileteid on saadaval piiratud hulgal.

Sügiskampaania perioodil on STL-i Fienta müügivalikus spetsiaalne piletiliik “STL sügiskampaania” hinnaga 10 eurot.

Tutvu PROGRAMMIGA!

Greenfield avab 16. septembril Sõltumatu Tantsu Lava 2022/23 hooaja

Sõltumatu Tantsu Lava alustab uut hooaega tantsukunstnike avatud platvormiga Greenfield, kus sügispoolaasta koreograafid tutvustavad oma uuslavastusi.

Greenfield on regulaarne sündmus Sõltumatu Tantsu Laval, kus eri valdkondade kunstnikud saavad üksteise loominguga tutvuda, oma valmimisjärgus töid ette näidata ning teiste loojate ja publikuga dialoogi luua. Tänavu avab Greenfield 16. septembril kell 19.00 Sõltumatu Tantsu Lava 2022/23 hooaja. Üles astuvad koreograafid Külli Roosna ja Kenneth Flak, Zuga Ühendatud Tantsijad, uute koreograafide sarja PREMIERE tantsukunstnikud Liisi Hint ja Unholy Trinity (Annabel Tanila, Daniela Privis, Kärt Koppel), Keithy Kuuspu, Sigrid Savi, Valeria Januškevitš, Keity Pook, Laura Cemin ja Bianca Hisse.  Hooaja avaüritus on kõigile huvilistele tasuta.

Rohkem infot

W A U H A U Si ja STLi menukas koostöölavastus ”Fluids” taas publiku ees!

Lavastuses “Fluids” loob hinnatud Soome etenduskunstitrupp W A U H A U S laval tingimused totaalseks libeduseks, kus inimkeha ei saa täielikult oma keha kontrollida. “Fluids” kutsub publiku kohtuma intiimsuse, empaatia ja ebaõnnestumisega ajal, mil ühiskonnas valitseb perfektsionism, individuaalsus ja usaldamatus. Osalt veider etendus jääl, osalt limane orgia. Lavastuses “Fluids” on kehad haavatavad, piiratud ning sulavad teineteise.

Lavastus valiti ka tänavuse suurima Põhjamaade Tantsuplatvormi festivali Ice Hot põhiprogrammi.

Sõltumatu Tantsu Laval etendub “Fluids” 28. septembril ja 1. oktoobril.

Autorid-lavastajad: Anni Klein, Jarkko Partanen
Etendajad: Karoline Suhhov, Keithy Kuuspu, Karolin Poska, Sigrid Savi ja Joonas Tagel

Helikujundaja: Heidi Soidinsalo

Lava- ja valguskujundaja: Samuli Laine

Produktsioon: Sõltumatu Tantsu Lava, W A U H A U S

Produtsendid: Evelyn Raudsepp (STL), Julia Hovi (W A U H A U S)

Fotod: Samuli Laine, Katrina Ukkarinen

Esietendus: 3. mail 2018 Sõltumatu Tantsu Laval

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Arts Promotion Center Finland, Theater Info Finland

Kestus: 50 min

OSTA PILET

Sõltumatu Tantsu Laval algab 21. septembrist tantsukriitika uurimisresidentuur

STLi uurimisresidentuur võtab seekord fookusesse tantsust kirjutamise, julgustades analüüsima tantsukunsti, nüüdistantsulavastusi ja -koreograafide loomingut. 2022. a septembrist kuni 2023. a märtsini toimuvad residentidele regulaarsed kohtumised, mis tutvustavad kaasaegse tantsu spetsiifikat, tantsukriitiku jaoks vajalikke töövahendeid ning võimaldavad süveneda tantsu kui spetsiifiliselt keha- ja liikumispõhisesse kunstivormi, vaadeldes selle seotust ka teiste etenduskunstide komponentidega.

Residentuur toimub osaliselt koostöös kunstiteadlase Maarin Mürgi veetava Proloogkooli Kriitikakooliga, et soodustada arutelu, kirjutajate mõttevahetust ja sisulist tuge. Kohtumised toimuvad kolmapäeviti üle nädala kell 16.00–18.00. Uurimisresidentuuri sisulise selgroo annavad lisaks tekstide kirjutamisele ja ühistele lugemistele ka 4 loeng-töötuba residentidele, mis pakuvad praktiliste ja personaalsete kohtumistena osalejatele võimaluse tutvuda süvitsi tantsukriitiku töövahenditega.

Lisaks residentuuri valitud kirjutajate töötubadele toimuvad programmi raames ka kõigile avatud arutelud-kohtumised tantsukriitikutega.

Tutvu täpsema ajakavaga STLi kodulehel!