Uudisnr 61

Swing-tantsufestival LUMEPALLISWING tuleb kümnendat korda

Alates aastast 1999 on Eestis üle aasta toimunud swing-tantsufestival LUMEPALLISWING/SNOWBALL SWING ESTONIA. 2017. aastal tuleb LUMEPALLISWING kümnendat korda!
LUMEPALLISWING on olnud 1päevane, 2päevane, 3päevane. Juubelifestival tuleb kõigi aegade pikim, kestes kogu jaanuarikuu 3. nädala,  16.–22. jaanuarini.

Esmaspäevast reedeni toimuvad swing-tantsu presentatsioonid Tallinna koolides ja lasteaedades.
Reedel, 20. jaanuaril kell 19.00 hakkab festivali tuure üles kruvima LUMEPALLISWINGi tantsuõhtu MODUSe salongis, Narva mnt 50.

Esimene ja siiani kuulsaim swing-tants lindy hop sündis võistlustantsuna ja show-tantsuna. Swing-tantsufestival LUMEPALLISWING sündis LUMEPALLITURNIIRina.

18 aasta jooksul on lindy hop´is ja seda ümbritsevas filosoofias nii mõndagi muutunud – tänasel päeval peetakse olulisimaks lindy hop´i sotsiaalset külge. Sestap algavadki 10. LUMEPALLISWINGi rahvusvahelised sündmused sotsiaalse tantsuõhtuga. Osalema on palutud kõik Eesti praegused, endised ja tulevased swing-tantsusõbrad. Väga oodatud on kõigi aastate LUMEPALLITURNIIRide absoluutvõitjad, et viia läbi kutsetega Jack`n`Jill, mis vaieldamatult saab olema kõigi aegade tugevaima tasemega lindy hop´i tantsu-show Eestis.

Tantsuõhtul mängiv swing-bänd selgub peagi. Bändi puhkepausidel täidavad põranda esinejad – esinemissoovist palun teada anda aadressil lumepall@swingtants.ee.

Laupäeva, 21. jaanuari ennelõuna täidavad tantsuga Big Snowball ühistantsimised Tallinna avalikes kohtades. Tants Big Snowball on sündinud swing-tantsu Big Apple ainetel spetsiaalselt LUMEPALLISWINGi jaoks ja seda on tantsitud enamikel festivalidel. Juubelifestivalil, kümnendal LUMEPALLISWINGil, kutsume kõiki Eesti swing-tantsjaid, samuti teiste tantsustiilide harrastajaid, meiega koos tantsima tantsu Big Snowball. Tegemist on lihtsa swing´i ringtantsuga, mis on jõukohane igas eas mistahes tantsustiili harrastajatele. Tantsu video leiab siit. Kel on abi tarvis, aitame suurima rõõmuga.

16.-20. 01. swingtantsu presentatsioonid koolides ja lasteaedades
20.01. LUMEPALLISWING 10 tantsuõhtu; kutsetega JACK`N`JILL eri aastate absoluutvõitjatele
21.01. tantsu BIG SNOWBALL ühistantsimised; LUMEPALLISWING 10 võistutantsimised
22.01. meistriklassid eri aastate absoluutvõitjatelt

Juubelifestival kulmineerub laupäeval, 21. jaanuaril kell 16.00 algavate LUMEPALLISWING 10 võistutantsimistega Tallinna Südalinna Koolis, Liivalaia 23. Võistutantsimistele pääsevad registreerumise järjekorras 10 impro-paari, 10 show-paari, 10 grupitantsu ja 10 soolo-swing´ijat ükskõik mis vanuses. Iga kategooria parim on oma ala võitja. Kõigi nelja kategooria kokkuvõttes parim meestantsija ja parim naistantsija on kümnenda LUMEPALLISWINGi meistertantsijad.

Registreerumine LUMEPALLISWING 10 võistutantsimistele algab 10. detsembril kell 00.00 ja lõpeb 10. jaanuaril kell 00.00 lumepall@swingtants.ee.

Pühapäeval, 22. jaanuaril pannakse festivalile punkt eri aastate absoluutvõitjate meistriklassidega MODUSe salongis, Narva mnt 50.  Swing-tantsufestivali LUMEPALLISWING olulisim osa on alati olnud võistlused ehk LUMEPALLITURNIIR. Absoluutvõitjateks on erinevatel aastatel tulnud erinevate riikide väga head tantsijad. Kümnendale LUMEPALLISWINGile on nad palutud oma kõrgetasemelise swing-tantsuoskuse saladusi paljastama.
Rohkem infot ja Facebookis.