Uudis

Tallinna Rahvaülikool kutsub liikumise ja tantsu kursustele!

Tallinna Rahvaülikool kutsub liikumise ja tantsu kursustele!

Foto autor: Triin Marts

Triin Marts: Kaasaegne tants: põrandatehnika

7. mai – 28. mai kell 11.00–12.00, Tallinna Rahvaülikooli Pelgulinna maja, Telliskivi 56

Triin Marts on visuaalkunstnik, koreograaf ja tantsuõpetaja. Lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia tantsuõpetaja ja koreograafina, jätkas ta õpinguid Tartu Ülikooli maaliosakonnas, seejärel õppis Kunstiakadeemias vabade kunstide magistriõppes.

Paraleelselt maaliõpingutega sündis soolo – tantsulavastus “Kirke” Premiere`13 programmi raames. Etendajana on Marts osalenud muuhulgas Ina Stockemi kehalise kommunikatsiooni ja usaldusega tegelevas lavastuses ”Body Lounge” ja Robert Wilsoni Arvo Pärdi muusikale loodud lavastuses “Aadama Passioon”.

Kaasaegse tantsu üks alustaladest, põrandatehnika, pöörab erilist tähelepanu liikumisele põrandal ja suhtes põrandaga. Tantsutunni jooksul kasvab liikumine alt ülespoole – alustame soojendavate ning liigeste liikuvust ning painduvust toetavate harjutustega põrandal ning lõpetame aktiivsemate tantsuliste kombinatsioonidega. Õpime kukkuma ja tõusma ning kasutama põrandat, lõdvestust ning hingamist, saamaks energiat edasi liikumiseks.

Tunnid on mõeldud neile, keda ei köida tantsu puhul niivõrd esinemine kui võimalus oma keha liikumist nautida. Alustame rahulikus tempos. Oodatud on ka vähese tantsupagasiga inimesed!

Info

Kristina Paškevicius: Tantsurännak

04.05 kell 18.00–20.00, Tallinna Rahvaülikooli Vanalinna maja, Vene tn 6

Kristina on lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Ülikooli tantsujuhi ja koreograafina. Ta on Tantsurännaku üks loojaid ja õpetajaid Eestis. Igal õpetajal on oma nägu, seega iga õpetaja Tantsurännaku käekiri on omalaadne.

Tantsurännak on vabastav ja ekstaatiline tants inspireeriva muusika saatel, kus lubame kehal vabalt järgneda rütmidele, kuulata sisemisi impulsse. Siin ei ole olulised kindlad tantsusammud ega koreograafia. Saame võimaluse olla lihtsalt mina ise, tantsida oma tantsu, tajuda universaalseid rütme, puudutada vaikust.

Tantsurännak võib olla nii pidu, trenn kui liikuv meditatsioon ja kõike. Eelnevat tantsuoskust ega kogemust ei ole vaja. Oodatud on nii algajad kui edasijõudnud, need, kes on tantsuplatsil vanad kalad, ja need, kes pole kunagi tantsinud. Teeme sissejuhatuse Tantsurännaku olemusse, räägime ja tantsime.

Info

Hanna-Liis Lao: Keha ja vaim tasakaalu Alexanderi tehnikaga

16. ja 17. aprill, laupäeval kell 11.00–16.00, pühapäeval kell 11.00–14.15, Tallinna Rahvaülikooli Vanalinna maja, Vene tn 6

Hanna-Liis on läbinud kolmeaastase Alexanderi tehnika õpetajakoolituse, õppides nii Tallinnas ATI-s (Alexanderi Tehnika Instituut) kui LCATT-is (London Centre for Alexander Technique and Training) ning tal on rahvusvaheline STAT (The Society of Teachers of the Alexander Technique) diplom.

2019/2020 õppeaastal oli ta Alexanderi tehnika assisteeriv õppejõud Royal College of Music’us, Inglismaal. Lisaks on ta lõpetanud TÜ Viljandi Kultuurakadeemia pärimusmuusika eriala ning töötanud aastaid muusikapedagoogina.

Alexanderi tehnika lähtepunktiks on inimese toimimine tervikuna. Tehnika aitab tuvastada ja ennetada kahjulikke liigutus- ja mõttemustreid, mis põhjustavad lihaspingeid ja rühiprobleeme ning ärevust ja stressi. Samuti aitab Alexanderi tehnika soorituse languse ning tasakaalu- ja koordinatsiooniprobleemide korral.

Info