Uudis

​​Tallinna Rahvaülikool kutsub liikumise ja tantsu kursustele

mai, 2024

​​Tallinna Rahvaülikool kutsub liikumise ja tantsu kursustele

Foto Tai Chi tunnist
Autor: Olev Mihkelmaa

Alexanderi tehnika
Juhendaja: Hanna-Liis Lao
07.10 kell 11.00–15.15
Tallinna Rahvaülikooli Vanalinna majas (Vene 6)

Alexanderi tehnika kursus pakub praktilisi ja efektiivseid lahendusi toimetulekuks ärevuse, kaela- ja õlavöötme pingete ning seljavaluga. Tunne end tervikliku, teadliku ja terve versioonina iseendas! Alexanderi tehnika on hariv meetod pikaajaliste pingeid tekitavate harjumuste muutmiseks.

Alexanderi tehnikast võid abi saada järgmiste probleemide korral: ärevus ja krooniline stress, kaela- ja õlavöötme pinged, seljavalu, rühiprobleemid, tasakaalu- ja koordinatsiooniprobleemid, hingamis- ja hääleprobleemid, krooniline valu, ülekoormusvigastused, hüpermobiilsus, soov parandada sooritust omal erialal (nt sport, muusika, avalik esinemine).

Hanna-Liis on läbinud Alexanderi tehnika õpetajakoolituse, õppides nii Eestis ATI-s (Alexanderi Tehnika Instituut) kui LCATT-is (London Centre for Alexander Technique and Training) ning tal on rahvusvaheline STAT (The Society of Teachers of the Alexander Technique) diplom. Lisaks on Hanna-Liis lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika eriala 2017. aastal.

Info


Tai Chi Chuan
Juhendaja: Marek Vellend
04.09–21.12 esmaspäeviti ja neljapäeviti kell 20.00–21.30
Tallinna Rahvaülikooli Vanalinna majas (Vene 6)

Tai Chi Chuan on harjutuste või liikumiste süsteem, mille eesmärgiks on tervis ja tervendamine ning pikaealisuse saavutamine. Inimese keha ravib, tasakaalustab ja taasseadistab ennast ise. Selleks tuleb kehale anda võimalus luua vastav seisund – selles seisnebki Tai Chi Chuaniga tegelemise efektiivsus.

See kunst on sündinud Hiinas, kus ta sajandite vältel on kujunenud nii võitluskunsti kui inimese enesearendussüsteemina, edendades indiviidi keha, teadvust ja vaimu tervikuna.

Marek Vellend alustas Tai Chi Chuaniga süstemaatilist tegelemist 2004. aastal meister Yongsheng Shengi juhendamisel. Iseseisva juhendajana alustas ta treeningute läbiviimist aastal 2007. Ta on rahvusvaheliselt tunnustatud Tai Chi ja Wu Shu võistluste kohtunik. Marek on välja töötanud süsteemi Tai Chi treeningute läbiviimiseks puuetega inimestele.

Info


Kaasaegne jazz-tants
Juhendaja: Maarja Eliisabet Roosalu
04.10–06.12 kolmapäeviti kell 18.30–20.00
Tallinna Rahvaülikooli Vanalinna majas (Vene 6)

Kaasaegne jazz toob kokku kehateadliku ja sisekaemuslikuma kaasaegse tantsu ning tehnilise ja särava jazz’i, millest tuleb kokku üks põnev ja lõputute võimalustega tervik. Ühelt poolt tegeleme oma keha teadvustatud liikumise ja tunnetamisega, paneme kõik lihased ja liigesed põnevalt tööle ja äkki leiame ka uusi võimalusi oma keha liigutada. Teisalt uurime jazz-tantsu kui kindlat süsteemi oma tehnika ja sammustikuga, aga kindlasti ei unune selles ka teatraalsus ja emotsioon, milleta džässi tantsida ei saa.

Tundides tegeleme tantsutehnika, improvisatsiooni ja koreograafia õppimisega. 10-nädalase perioodi lõpuks on osalejad saanud tutvuda tantsutehnika baasiga ja arendada oma tantsulist sõnavara ning kindlasti valmib tundide jooksul ka tantsukava, mis ühendab endas erinevaid õpitud elemente.

Kursus on algajasõbralik ning ideaalne neile, kes soovivad tantsustiiliga tutvust teha. Tundide tempo ja sisu kujuneb osalejate järgi, et kõigil huvilistel oleks võimalik end arendada  ja ühiselt eesmärgini jõuda. Samas on oodatud ka inimesed, kes on varem kaasaegse tantsu, jazz’i või mõne muu tantsustiiliga kokku puutunud.

Maarja Eliisabet Roosalu on tantsuõpetaja, koreograaf ja tantsija. Ta on 2018. aastal lõpetanud Tallinna Ülikooli koreograafia BA ja tal on tantsuspetsialisti 6. tase. Lisaks tantsule õpib ta Tallinna Ülikoolis nüüdismeedia magistriõppes. Maarja on nii tantsija kui koreograafina osalenud erinevates tantsulavastustes ja filmiprojektides,  millest üks põnevamaid on olnud EV 103. aastapäeva kontsert Paides Kinoteatri lavastuses ja koreograaf Rauno Zubko käe all.

Info