Uudis

Tallinna Rahvaülikooli liikumiskursused kogenutele, modernsetele ja kirglikele

Tallinna Rahvaülikooli liikumiskursused kogenutele, modernsetele ja kirglikele

Tallinna Rahvaülikoolis algab veebruaris ning märtsis mitu põnevat tantsu- ja liikumiskursust. Ülle Tominga juhendatud „Minu keha ja liikumine 50+“ (07.02–11.04), Maria Uppini „Moderntants“ (26.02–16.04) ja Karmen Ongi ning Nikita Divissenko „Argentina tango algkursus“ (07.03–25.04).

Ülle Tominga juhendatud treeningkursus „Minu keha ja liikumine 50+“ on mõeldud juba elu näinud ja teinud kehadele. Treeningtunnid annavad võimaluse avastada oma keha, selle väljendusvahendeid ja -rikkust. Tundides tehtu suunab tegelema õige kehatööga ja toetavate harjutustega, näiteks kaela- ja põlveliigeste probleemide puhul vältimaks vigastusi ja ülekoormust. Ja kui keha saab endast teadlikumaks, saab rõõmsaks ka meel. 50+ vanuses osalejatel on teadmised, mis neile sobib ja mis mitte, neil on elukogemus ja nad sooritavad seda, mis neile mõistlik tundub. Koos treeneriga avastab iga osaleja, millistest harjutustest ja mis kehapiirkondadele on kõige enam vajaka. Kindlasti on treeningutes olulisel kohal ka mängulisus.

Treeningud toimuvad teisipäeviti 7. veebruarist 11. aprillini kl 12.30–14.00 aadressil Vene tn 6. Kokku on 10 kohtumist, kursusega võib liituda ükskõik mitmendal korral.

Täpsem info ja registreerumine.


Maria Uppin juhendab moderntantsukursust. Limóni tehnikal põhinev dünaamiline tantsutehnikatund lähtub moderntantsu pioneeride Doris Humphrey ja José Limóni poolt välja arendatud liikumispõhimõtetest ning õpetab mängima selliste printsiipidega, nagu keha raskusjõu keskus, kukkumine ja taastumine, sving, hingamine, vastuolu, järgnevus, pikenemine, impulss ja fookus. Treeningutes pööratakse tähelepanu ka musikaalsusele ja erinevatele rütmidele ning fraseeringutele. Tundides püüeldakse keha vabaduse poole, mis kasvatab liikumisest saadavat rõõmu ning tantsu väljenduslikkust.

Treeningud toimuvad pühapäeviti 26. veebruarist 16. aprilllini kl 19.00–20.30 aadressil Vene tn 6. Kursusele on oodatud moderntantsuga jätkajaid ja inimesi, kellel mõningane liikumispagas olemas.

Täpsem info ja registreerumine.


Kirglikud tangotantsijad Karmen Ong ja Nikita Divissenko juhendavad alates 7. märtsist Argentina tango algkursust. 8-nädalasel kursusel õpitakse tundma selle tantsu sotsiaalseks tantsimiseks vajalikke põhialuseid: tangole iseloomulikke liikumistehnikaid, kontakti loomise ja muusika interpreteerimise võimalusi, lisaks laiemalt tangokultuuris toimimist, et end tantsuõhtutel hästi tunda. Kursuse lõppedes on osalejad võimelised tantsima tangot lihtsal, kuid piisaval tasemel, et osaleda Argentina tango tantsuõhtutel (milonga´del).

Tundidesse saab registreeruda vaid koos partneriga. Eelnev tantsuoskus ei ole vajalik, sest sotsiaalne tango on jõukohane igas eas ja iga füüsisega inimesele. Tunnid toimuvad teisipäeviti 7. märtsist 25. aprillini kl 19.00–20.00 aadressil Vene tn 6.

Lisainfo ja registreerumine.