Uudis

Tallinna Tantsuteatri kevadsuvised rännakud

Tallinna Tantsuteatri kevadsuvised rännakud

EV100 kingitusena viis Tallinna Tantsuteater oma lavastused üle maailma Eesti Majadesse. Programm sai alguse 2016. aastal Rootsis toimunud etendustega ja lõppes sel kevadel.

Mai alguses külastasime lavastusega „Tantsud Eesti filmidest” Luxembourgi, kus toimus ülimenukas etendus kultuurikeskuses Am Duerf. Et kohal viibitud aeg oleks sisukam, pakkusime kohalikele eestlastest lastele ja täiskasvanutele ka tantsulisi õpitubasid.

Juunis viisime lavastused „Tantsud Eesti filmidest” ja „Ikoonid. Pärt” natuke kaugemale ja nii toimusid etendused New Yorgi Eesti Majas. New Yorgis oli meie suureks rõõmuks publiku seas eestlaste kõrval ka nn kohalikku rahvast ja Pärdi etendus lõppes pika püstiseistes aplodeerimisega.

Meie lavastused on avardavad kogukondadele, kuhu lavastused jõuavad. Reisid Eestist välja on ka meie jaoks avardavad ning tantsukunsti olemust mõtestavad. Suur rõõm, et Kultuurkapitali, Kultuuriministeeriumi ja kohalike Eesti Majade toel on need võimalused teoks saanud.

„Tantsud Eesti filmidest” meeskonda kuuluvad Heili Lindepuu, Jaanus Tepomees (Vanemuisest) ja Aivar Kallaste (Vanemuisest). „Ikoonid. Pärt” meeskonda kuuluvad Dmitri Harchenko, Endro Roosimäe, Auli Lonks, Triin Hook.

Järgmiste rännakuteni!