Uudis

Tantsu- ja teatriõpetaja, oled oodatud õppima mikrokraadiprogrammis!

juuni, 2024

Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia pakub 2023. aasta kevadsemestrist kuni 2023. aasta sügissemestri lõpuni mikrokraadiprogrammi „Kaasaegne tantsu- ja teatriõpetus“. Ootame õppima erinevate haridustasandite tantsu- ja teatrihariduse praktikuid (õpetajad, kunsti- ja loomingulised juhid, ringijuhid), kes soovivad omandada oskuseid ning teadmisi tantsu- ja teatrivaldkonna koosluste juhendamiseks.

Õpe toimub koos kunstide ja tehnoloogia õpetaja tantsuõpetaja magistriõppe tudengitega. Koos õppides kohtutakse järgmistes õppeainetes:

  • Meistriklass (3 EAP), kus kohtutakse külalisõppejõuga 2–3-päevases intensiivses töötoas.
  • Tantsuõpetuse didaktika (6 EAP), mida õpetab tantsupedagoogika lektor Anu Sööt ja mis laieneb õppijate profiilist lähtuvalt ka teatriõpetusele.
  • Teatriõpetuse tehnikad (6 EAP), mida õpetavad lavastajatöö nooremlektor Lennart Peep ja etenduskunstide rakendusteooria lektor Ele Viskus. Aine keskendub erinevate tantsu- ja teatrimeetodite praktikate pagasi suurendamisele ja mõtestamisele.

Kevadsemestri kontakttunnid toimuvad järgmistel kuupäevadel: 10.–11, märts; 6. aprill; 5.–6. mai; 1.–4. juuni. Kontakttundidele lisandub sessioonõppele iseloomulikult ka suures mahus iseseisvat tööd. Sügissemestri kuupäevad täpsustuvad kevadel.

Vastu võtame kuni 12 tantsu- ja teatriõpetuse praktikut motivatsioonikirja alusel. Täpsemat infot ja end registreerida saad siit.