Uudisnr 120

Tantsuhuvihariduse aastapäev 18.–19. novembril Tallinnas

Eesti Tantsuhuvihariduse Liit toob Tallinnasse kokku ca 300 noort tantsijat ja 50 tantsuõpetajat erinevatest tantsukoolidest ja -stuudiotest üle Eesti ning mitmed sündmused jõuavad laiema huviliste ringini veebiülekannete ning salvestuste kaudu. Tegemist on tantsuhariduse kogukonda kaasava sündmusega, mille raames tehakse koostööd suure osa tantsuhuvihariduse võrgustikku kuuluvate organisatsioonide ja partneritega.

Noorte Tantsu Foorumil 18.–19.11 räägitakse koostöö ja kogukonna teemadel

Foorumi esimesel päeval saavad kokku Eesti Noorte Tantsu Ühingu noored Eesti Tantsuagentuuris. Korraldatakse ühiseid arutelusid, mänge, kuulatakse Sergei Drõgini loengut üksteisega suhtlemisest ning loomulikult tantsitakse.

Foorumi teise päeva vestlusringidesse Kultuurikatlas kaasatakse noored, tantsuõpetajad, tantsuhuvihariduse valdkonnaga seotud partnerid, poliitika kujundajad, lapsevanemad ja mitmed teised olulised osapooled. Selle aasta foorumi peaesinejaks on Aivar Haller, kes on mitmete kogukondlike tegemiste eestvedaja ning meeskondade koolitaja. Noortele toimuvad tantsufilmi ja kaasaegse tantsu töötoad, mida viivad läbi Ruta Pakalne ja Kaisa Kattai. Täpsema ajakava ning registreerimise võimalused leiab peagi Eesti Tantsuhuvihariduse Liidu kodulehelt.

19.11 kell 19.00 algaval Tantsuhuvihariduse Galal Kultuurikatlas etendub tantsulavastus „Kasvades homseks”

Lavastuse autoriks on 22 tantsukooli või -stuudio koreograafid ja tantsijad üle Eesti ning lavastuseks seob selle professionaalne lavastusmeeskond: lavastaja-koreograaf-kunstnik Ingmar Jõela, helikunstnik Sander Mölder, koreograaf Eliisabel Jõela, videokujundaja Alyona Movko, laste videode autor Kadi Aare.

ETHLi 5. aastapäeva gala lavastuses mõtestatakse tantsukunsti ja tantsuhariduse teekonda läbi eilse, tänase ja homse erinevas vanuses tantsulaste ja -noortega. Millise homse kujundab tantsuharidus? Millise eilse on ta juba kujundanud?

Me oleme erinevad, aga samas nii sarnased – see toob meid kokku. Siin. Täna. Praegu. Tänane sünnipäeva tähistamine toob meid kokku, et tunnustada ühiseid väärtusi ja koos tantsumaastikul tegutsemist ning motiveerib üksteist toetavalt tegema järgmisi homseid samme.

Galal kuulutatakse välja Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja tunnustuspreemia saaja, et tunnustada inimest, kes on pikaajaliselt panustanud tantsuhariduse edendamisse.

Lisaks saame osa Mait Agule pühendatud juubeliaasta sündmuste SUUR ELU tagasipeegeldustest, mida viisid ellu Tallinna Ülikooli BFMi mitmed õppejõud ning tudengid koostöös teiste tantsuorganisatsioonidega üle Eesti.

Kõik tantsuhuvilised on galale väga oodatud ning pileteid saab osta alates novembrist.

Rohkem infot

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Haridus- ja Teadusministeerium, Tallinna linn, Pärnu linn, Haapsalu linn
Tegevus toimub Euroopa noorte aasta 2022 raames ja on rahastatud Euroopa Liidu vahenditest.
Partnerid: Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit, Eesti Noorte Tantsu Ühing, TLÜ BFM

Korraldaja: Eesti Tantsuhuvihariduse Liit