Uudis

Tantsuhuvihariduse aastapäev kutsub 13.-14. novembril Tartusse

Tantsuhuvihariduse aastapäev kutsub 13.-14. novembril Tartusse

Foto autor: Marlene Kirt

Tantsuhuvihariduse aastapäev toob Tartusse kaheks päevaks kokku ca 300 noort tantsijat ja 50 tantsuõpetajat erinevatest tantsukoolidest ja -stuudiotest üle Eesti. Mitmed sündmused jõuavad laiema huviliste ringini ka läbi veebiülekannete ning salvestuste. Tegemist on tantsuhuvihariduse aasta suursündmusega, mille raames tehakse koostööd suure osa tantsuhuvihariduse võrgustikku kuuluvate organisatsioonidega.

14.11 kell 18.00 algaval Tantsuhuvihariduse Galal ERMis etendub tantsulavastus, mille autoriks on 30 tantsukooli või -stuudio koreograafid ja tantsijad üle Eesti ning lavastuseks seob selle professionaalne lavastusmeeskond: lavastaja-koreograaf-kunstnik Ingmar Jõela, valguskunstnik Siim Reispass ja helikunstnik Sander Mölder.

Noorte Tantsu Foorum pakub 13.–14. novembril noortele ja tantsuõpetajatele töötubades ja vestlusringides osalemise võimalusi. Kohal on põnevad erikülalised, kes pakuvad sisukaid loenguid ja vestlusi (nt Grete Arro „Mõtleme põhjalikult õppimisest“, Aleksei Turovski “Tants loomariigis”, vestluspaneele modereerib Helena Pihel).

Galal kuulutatakse välja ka Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja preemia saaja, et tunnustada inimest, kes on pikaajaliselt panustanud tantsuhariduse edendamisse.

Lisaks on võimalus saada osa Mait Agule pühendatud juubeliaasta sündmustest SUUR ELU, mida korraldab Tallinna Ülikool koostöös teiste tantsuorganisatsioonidega.

Kõik huvilised on väga oodatud!

Rohkem infot peagi siin.