Uudisnr 45

Tantsukunsti suveakadeemia 2015 teema on Tantsulavastuse loomine

6. – 19. augustil 2015 toimub kuuendat korda igasuvine Tantsukunsti suveakadeemia, mida korraldavad TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna tantsukunsti eriala õppejõud.

Suveakadeemia keskendub igal aastal traditsiooniliselt ühele konkreetsele tantsu-etenduskunstiga seotud teemale ning lähtuvalt teemast leitakse toimumiskoht erinevates Eesti paikades.

Sel aastal on teemaks Tantsulavastuse loomine ning õppejõududena on kaasatud oma ala parimad asjatundjad-praktikud Eestist. Käsitledes tantsulavastuse loomist selle erinevate komponentide vaatepunktidest, tulevad õpetama tantsudramaturgiat Siret Paju, valguse ABC-d Margus Vaigur, heli-muusika kasutamist Andrus Kallastu, video-visuaali kasutamist Taavet Jansen, pre- ja post performance teemal räägib Henri Hütt. Kõik päevad seovad tervikuks TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukompositsiooni õppejõud Kai Valtna ja Raido Mägi.

Kursuslased saavad nelja päeva jooksul ülesande töötada iseseisva oma valitud ja/või loodud koreograafiaga arendades teemat vastavate uute valdkondade ja teadmistega. Iga päev lõpeb kokkuvõtva analüüsiga.

Seekordse suveakadeemia toimumispaik on Rüütli 23 Loomemaja Pärnus, mille keskkond kindlasti toetab loomeprotsessi. Ootame suveakadeemiasse tantsu- ja liikumisõpetajaid ning huvilisi üle Eesti (olenemata harrastatavast tantsustiilist), kes soovivad sellealast enesetäiendust.

Registreerimine kestab küll kuni 15. augustini, kuid vaid 1. maini saab registreerida soodushinnaga. Kiirusta, sest kohtade arv on piiratud!

Lähedalasuv majutuskoht Villa Artis pakub suveakadeemia osalejatele ka soodushinnaga majutust, mille broneerimise lõpptähtaeg on 19. juuni.

Tule õppima!