Uudis

Tantsunädal 2015

23.- 29. aprillini toimuv Tantsunädal 2015 propageerib tantsukunsti läbi erinevate formaatide, eri vanuses ja huvidega inimestele ning teeb seda väga erinevate kohtades – koolides, teatrisaalides, kirikus, tänaval, looduses jne…

Tantsunädala eriline fookus on alati olnud noortel – sooviga tutvustada kaasaegset ja professionaalset tantsukunsti. Ka sel aastal tuleb tants „koju kätte“. Üldhariduskoolides viivad loovtantsu tunde läbi Viljandi Kultuuriakadeemia 1. kursuse tantsukunsti üliõpilased ja toimuvad juba traditsiooniks kujunenud kooliprogrammid „Mõtlevad tantsijad“, kus õpilastel on võimalus luua etendusruum ning end väljendada liikumise, helide ja valguse kaudu.

Samuti jõuavad Viljandimaa koolidesse tunnustatud tantsukunstnike lavastused – ZUGA ühendatud tantsijate lavastus “Käik” (2014. aasta teatriauhindade nominent) Heimtali ja Kirivere põhikoolis, Renate Keerdi etendus „KAMA“ Viljandi Gümnaasiumis.

Kultuuriakadeemia mustas saalis toimub õhtuti tantsuetenduste programm – Henri Hütt lavastusega „Rythm is a dancer“; Ruslan Stepanovi lavastus “Klapp”, mis oli ühtlasi teatri aastaauhindade tantsu kategooria 2014. aasta nominent; Maarja Tõnissoni “Body Shift Body” ja Arolin Raudva “Dying to Become”. Kadri Noormetsa ja Diego Agullo uut lavastust „formlessly yours“ on võimalus näha Viljandi Lennukitehase ruumides.

Nädala jooksul näitavad koreograafia diplomietendusi tantsukunsti õppekava sellekevadised lõpetajad – Sigrid Savi, Kadri Sirel, Kristel Kermes, Karolin Poska, Age Linkmann ja Karoline Suhhov.

Tantsunädala „ekstra“ on seekord esmakordselt toimuv non-conference teemal „DANCE ARTIST IN/ AND/ TO/ WITH/ AGAINST/ OR/ IN LOVE WITH HIGHER EDUCATION IN DANCE”, mis toimub 23. – 25. aprillini Viljandi Lennukitehases ja Kultuuriakadeemias. Non-conference`i fookus on tantsukunsti ja tantsu kõrghariduse vahelisel suhtel. Ühte ruumi tuuakse erinevad arvamused, perspektiivid ja kogemused Eestist, Baltikumist, Põhjamaadest ja Euroopast.

Täpsem info, programm ja registreerumine: http://www.tantsunadal.ee/non-conference.

Lisaks avatakse fotonäitus Ugala fuajees, toimub Tantsumaja Pärimusmuusika Keskuses ning saab tulla kuulama tantsuteemalist Ööülikooli.

Tantsunädalat korraldab OMA Stuudio koostöös TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiaga.