Uudisnr 116

Tantsunädal on uue põlvkonna nägu

23.–29. aprillini toimuv Tantsunädal pakub vaatamist, kogemist, kuulamist ja arutlemist nii tantsule lähematel kui sellest kaugematel tähendusväljadel.

Oma koreograafi lõpulavastustega tulevad publiku ette TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti ja teatrikunsti diplomandid. Nooremate kursuste üliõpilased esitlevad kursusetöödena tehtud lavastusi, korraldavad New Viljandi maratoni ja (Impro)jämmi-häppeningi.

Külla tulevad tantsutudengid TLÜ BFMist KorFest Weekend Tantsunädala eriga ja Mait Agust tehtud filmiintervjuudega.

Eesti tantsumaastiku profiväljadelt on esindatud Sõltumatu Tantsu Lava „Suur teadmatus“, Anni Zuppingu „Ruumitaju“, Helena Krinali „Häbi“ ja Fine 5 „Yes or Yesn`t“. Henri Hütt kureerib TÜ VKA diplomandidega personaalset vestlusformaati Reskript „Artist Walk“.

Töötubade vööndis saab kaasa teha Erika Schipa „Conscious Body“, Irena Pauku „Heels“ ning Latin Night töötubades.

Lisaboonusena saab osaleda India Champi peamassaažis, Kirte Jõesaare lohutuse personaalsel seansil ja akadeemilisemal tantsutemaatilisel „Omakultuuriakadeemial“, kus külaliseks on Maike Lond.

29. aprilli, rahvusvahelise tantsupäeva programm algab kell 5 hommikul riburada matkaga, jätkub kell 10 tantsupäeva hommikusöögiga akadeemia sinises fuajees ning kell 12 toimub Kai Valtna lugemismaraton akadeemia raamatukogus. Seejärel on võimalik osa saada tantsuetendustest kell 18 Rüki Galeriis ja kell 19 Koidu Seltsimaja black box´is. Päeva finaaliks on Koidu Seltsimaja suures saalis kell 21 algav Ravescape, mis ühendab Annabel Tanila lõputöö ja koosluse „Valge Tüdruk“. Päev lõpeb jätkupeoga raamatubaaris Romaan.

Olete lahkesti palutud leidma endale meelepäraseid osalemisvõimalusi! Kõik Tantsunädala sündmused on tasuta.

Täpse kava leiad siit.