Uudis

TantsuRUUM kutsub uurimuslikele kohtumistele

juuni, 2024

TantsuRUUM kutsub uurimuslikele kohtumistele

16. oktoobril kell 11–15 ~ Urmas Lüüs / Vaikiv koreograafia ja tarbekunsti lähenemised
20. novembril kell 11–15 ~ Jüri Nael / Psühhofüüsiline koreograafia

TantsuRUUMi 2021/22. hooaja uurimuslike kohtumiste seeria seab fookusesse koreograafia teistel kunstiväljadel, seda analüüsides, kaardistades ning ümber defineerides. Millised võivad olla teistest loomevaldkondadest leitavad koreograafilised meetodid ja võtted? Milline on ning saab olla koreograafia roll loomisprotsessis? Uurimuslike kohtumiste kuraator on Henri Hütt.

Igal kohtumisel toimub loeng-ettekanne, millele järgneb mõttevahetus ning diskussioon, lõunapausi järel toimub ka praktiline töötuba.

Urmas Lüüs: “Inimese ja asjade suhe pole kunagi ühepoolne. Nii nagu inimesed loovad asju, loovad asjad ka inimest. Inimene leiutas interneti ja mobiiltelefoni, et oleks lihtsam omavahel ühendust hoida. Mobiil ja internet aga struktureerisid ümber kogu inimestevahelise suhtluse. Tagasiteed enam pole, sest me pole enam need samad inimesed, kes enne.

Loengus vaatlemegi erinevaid disainiantropoloogilisi võtmehetki, mis hakkasid dikteerima seda, kuidas me istume, astume, suhtleme ja oleme. Nimetagem meid ümbritsevaid argiesemeid vaikivateks koreograafideks, sest just nemad määravad meie igapäevast liikumist.”

Osalejate grupp on avatud ning jooksvalt on oodatud ka uued huvilised. Osalejad ei pea olema ainult tantsukunsti või koreograafia taustaga. Väga oodatud on ka teiste erialade esindajad, praktiseerijad, huvilised ning mõtestajad.

Urmas Lüüs (s 1987) on interdistsiplinaarne kunstnik, kes uitab visuaalse kunsti ja etenduskunstide uduste piiride vahel. Oma loomingus seob ta meediumiüleseks tervikuks video, keha, performance‘i, kontseptuaalselt laetud tarbeobjektid, foto, skulptuuri, sõna ja heli. Ta on omandanud Eesti Kunstiakadeemias sepakunsti erialal bakalaureuse- ja magistrikraadi ning juhendab tudengeid Eesti Kunstiakadeemias ja Göteborgi Ülikoolis. Samuti kirjutab ta kunsti, disaini, teatri ja kaasaegse käsitöö teemadel erinevatele kultuuriväljaannetele.

Kokku toimub viis kohtumist kuni 2022. aasta maikuuni. Kevadpoolaasta lektorid on Hanna Junti, Veiko Õunpuu, Alissa Šnaider ja Maike Lond.

Osalemiseks:

Ühekordne osalus:
10 € soodushind (õpilased, tudengid, ETTLi liikmed)
15 € – täishind

Kohtumiste seeria hind kogu hooaja eest (kokku 5 kohtumist):
35 € soodushind (õpilased, tudengid, ETTLi liikmed)
50 € – täishind

Registreerumine
Facebooki sündmus
Asukoht: Eesti Tantsuagentuur, Hobujaama 12, II korrus
Küsimused: tantsuruum@tantsuagentuur.ee