Uudis

Tantsusessioon Future

juuni, 2024

Tantsusessioon Future

Tantsusessioon Future on 27. mail kell 18.00 ERMi teatrisaalis etenduv tantsusüit, mis koosneb noorte tantsuhuviliste loodud lühitükkidest.

Tantsusessioon Future on välja kasvanud samanimelisest tantsuloomingufestivalist, mille esimene toimumiskord jääb juba 17 aasta taha. Ehkki festivali idee on jäänud samaks – pakkuda noortele tantsuloojatele võimalust oma loomingut esitleda ning saada sellele tagasisidet väljal tegutsevatelt inimestelt –, siis selleaastane sessioon on toonud endaga kaasa värskendusi.

Tantsusessiooni Future eristab eelnevatest kordadest pikalt juhendatud protsess, mille jooksul on rõhutatud koostööd nii projekti vedajate, nõuandva kogu liikmete kui ka kõikide protsessis osalejate vahel. Nii on tantsusessiooni eesmärgiks tuua lavale küps ning põhjalikult läbi töötatud tantsusüit, mis oma olemuselt sarnaneb pigem terviklikule tantsulavastusele kui näiteks kevadkontserdile.

Tantsusüidi formaat lubab noortel festivali ühiselt valitud teema „Tehnika ja enesearmastus ↔ inimlikkus?“ raames vabalt toimetada – nii jääb igas tükis kõlama just töö autori jaoks oluline ning kõik saavad öeldud selle, mida tulid ütlema.

Tantsusessioon Future otsib oma olemuses ka vastust küsimusele, miks on noored ja kunstiloome niivõrd erinevatesse lahtritesse paigutatud? Ei saa vaielda maailmavaatelise erinevusega noorte ja vanade vahel, ent ära kuulata (vaadata) võiks üksteist siiski. Ehk ongi kunsti läbi oma muredest ja rõõmudest rääkimine lahendus mitmetele küsimusele, mis ka antud protsessi käigus esile tõusid? Pole kokkusattumus, et mitmed esitusele tulevad tööd räägivad depressioonist, ühiskonda sobitumisest ning tehnika ja sotsiaalmeedia mõjust inimestele. Samuti pean mainima, et need pole teemad, mida kiputakse lahkama hetkel noortele kättesaadavatel ja populaarsetel tantsufestivalidel.

Niisiis jääme põnevusega ootama, milliseks kujunevad protsessi lõpunädalad, mil noored usinalt saalipõrandaid nühivad, valgusmeister noorte valgusideid paberilt reaalsuseks kujundab ning nõuandva kogu liikmed osalejatele veel viimaseid näpunäiteid jagavad. Ning veelgi enam, mil noorte eneseväljendus astub korraliku sammu kunstiloomele lähemale ning meelitab enda nooruslikus salapäras uudistajaid igast Eesti otsast seda noorte kunstiloomet/-looma kaema.

Projekti veavad: Anne Tamm-Kivimets ja Helle Mari Toomel

Nõuandev kogu: Raido Mägi ja Eline Selgis

Valgusmeister: Mari-Riin Villemsoo

Osalejad: Mari Remm, Arabella Roosi, Lee Orula, Elisabeth Tiidelepp, Iiris Västrik, Matilda Mägi, Siret Pent, Riin Värton, Anna Brigitta Põder, Pihla Leena Põldma, Brigitta Pille, Riinu Liis Lajal, Kärt Kokkota, Annika Mägimets, Annabrit Tätte, Liisa Rammo, Getter Tääts, Marie Elise Kanarik, Triinu Part, Emma Marie Piho, Riina Zimmer (Just Tantsukool), Kärg Valner (Error tantsukool), Emili Selgis, Mareeta Ojasaar (Föönix), Ulla-Mari Tammela, Joanna Juksaar.

Jõudu meile ja jõudu teile ning et järgmisel aastal juba suurem sessioon saaks!