Uudis

Teadus ja tants testivad teineteise piire

juuni, 2024

Teadus ja tants testivad teineteise piire

Alanud on uus põnev projekt, kus teadus ja tants kombivad teineteise piire. Kokku on saanud TLÜ aju-uuringute (HumanComputerInteracting) eestvedaja Aleksander Väljamäe ja koreograaf René Nõmmik, et tantsijate Tiina Olleski ja Simo Kruusemendi tõlgenduste kaudu leida infotehnoloogia uusimat rakendust etenduskunstides. Ühtpidi saame targemaks, kuidas töötab tantsija aju emotsioonide ja liigutuste rägastikus, ning teisipidi, kuidas saadud infotehnoloogilist informatsiooni siduda teiste meediumite interaktsioonis.

Kaasaegses teatris on piirid etendaja ja vaataja vahel hägustunud. Uus meedia ja neuroteadused loovad uued võimalused sellise teatrisituatsiooni tekkeks, kus vaatajast saab etenduse looja ning etendaja ja vaataja vahel tekib eriliselt tugev empaatiline side.

Protsessi tulemusena tuuakse välja tantsulavastus “Multiplexia”. Lavastusmeeskonda kuuluvad veel kunstnik Juri Didevich (Sankt-Peterburg), Sankt-Peterburgi Ülikooli neuroteadlased ja helilooja Alberto Novello (Itaalia). Projektijuht on Kristel Laur. Esietendus toimub 2017. aasta septembris Brüsseli 23. Kunstenfestivaldesarts festivalil. Projekt toimub EV100 raames ja toetusel.

Vaata projekti Facebookis.

“Kohe selgub kogu tõde, milliseid emotsioone tunneb Simo tantsides tegelikult…”

Mis edasi saab, tule vaata etendusel! Varsti tulekul!