Uudis

Tere, kallid u n i s t a v a d t a n t s i j a d!

november, 2024

Tere, kallid u n i s t a v a d     t a n t s i j a d!
Foto autor: Helen Västrik

 

Aprillikuu algas TantsuRUUMis uuslavastuse loomisprotsessiga! Lugesid õigesti. TantsuRUUMi residendid Madli Paves, Joanna Kalm, Christin Taul ja Rūta Pakalne on isekeskis ja üheskoos meie saalides liikunud septembrist alates ning juba õige alguses leiti, et ühise tantsulavastuse loomine oleks sobiv ja maitsev väljakutse hooaja lõpetamiseks. Missugune tantsuline narratiiv lõpuks end tegelikkusesse kinnitab, saab ilmsiks 11. juunil.

Seni aga jätkuvad endiselt iganädalased liikumisSESOONid, mis annavad lisaks treeningule võimaluse tutvuda residentide liikumishuvidega, igakuised Kontaktjämmid kohalike kontaktimprovisatsiooni praktiseerijate eestvedamisel ja elava muusika saatel ning muidugi töötoad, mis võimaldavad süvasukeldumist erinevatesse liikumispraktikatesse ja loomeviisidesse.

Koostöös Kanuti Gildi SAALiga toimub mai esimeses pooles Šveitsi-Prantsuse koreograaf Maud Blandeli töötuba “MEELELAHUTUSE KÕLA kui koreograafiline loomemeetod” (9.–11. mai) ning buto´l ja orgaanilisel liikumisel põhinev töötuba “KAJAV KEHA” (30. mai – 2. juuni) legendaarselt Yumiko Yoshiokalt.

Kutsume liikuma ja liikumist edasi kandma > > >

2019 k e v a d – s u v i TantsuRUUMis:

L i i k u m i s S E S O O N: tantsu kui treeningu ja loomingu piirimail
Kuupäevad: 18.04, 03.05, 10.05, 16.05, 24.05 (viimane!) kl 10.00–12.00
Juhendajad: Madli Paves, Christin Taul, Joanna Kalm, Rūta Pakalne
FB

K o n t a k t j ä m m
21. aprill kl 15.00–18.00
Juhendaja: Raho Aadla
FB

T ö ö t u b a: Maud Blandel
Meelelahutuse helikeel kui koreograafiline lähenemisviis
9.–11. mai kl 12.00–16.00
FB > tulekul

Šveitsi-Prantsuse päritolu koreograaf Maud Blandel on tuleval maikuul Kanuti Gildi SAALi residentuuris, luues uuslavastust “The sound of entertainment”. Residentuuri peegeldusena viib ta läbi kolmepäevase töötoa, mis keskendub kompositsioonivõtetele. Blandeli koreograafilise uurimuse lähtepunktiks on Mozarti lühikesed ja lõbusad divertismendid. Muusikalise žanri liikumismaterjali aluseks võtmisel uurime, kuidas tõlkida muusikalist partituuri rütmiliseks ning kuidas seda omakorda tõlkida koreograafiliseks partituuriks.

Maud Blandel on õppinud kaasaegset tantsu, lavastamist (MA – La Manufacture, Lausanne) ja kujutavat kunsti (MA – HEAD, Geneva). Alates 2015. a tegeleb ta omanäolise koreograafilise uurimusega nimetuse all “The culture of spectacular” (“Vaatemängulisuse kultuur”), mis põhineb erinevatel praktikatel: ta on uurinud hüsteeriat (“Tuesday lesson’s”), ergutustantsu (“Touch Down”) ja tarantismi (“Lignes de conduit”) ning toonud oma töödega esile, kuidas vaatemängustamise protsessid neid praktikaid muutnud on.

T ö ö t u b a : Yumiko Yoshioka
Kajav Keha: Buto ja orgaaniline liikumine
30. mai – 2. juuni kl 10.00–16.00
FB

Yumiko on Jaapani päritolu kolmanda põlvkonna buto-kunstnik. Tema töötuba “Kajav Keha” ühendab endas buto praktika ja orgaanilise liikumise, valmistamaks ette keha tantsu ilmnemiseks ja inspiratsiooni väljendamiseks. Yumiko toetub ideele, mille järgi inimese keha ja hing koosnevad vibreerivatest lainetest; tema meetodi eesmärgiks on arendada meelte tundlikkust viisil, mis võimaldaks ligi pääseda keha süvakihtides paiknevatele tundmustele, mälestustele, piltidele. Selle jaoks tuleb keha puhastada üleliigsetest emotsionaalsetest ja füüsilistest pingetest: jõuda nullilähedasse olekusse ja saada puhtaks leheks, millele keha süvahoovused siis väljenduda saavad.

>>>

liikumine mitmesuunalises dialoogis

< <<

FB
Kodulehekülg
Instagram
Asukoht > Eesti Tantsuagentuur, Hobujaama 12, II korrus

TantsuRUUM on
ühine ruum – avatus – kokkupuutepunkt – võrgustik – koostöö – jagatud
vastutus – protsess – areng – jätkusuutlikkus – järjepidevus – enesetäiendus
liikujalt > liikujale

TantsuRUUM on keskkond ja kohtumispaik tantsuprofessionaalidele.
Tegemist on koostöö- ja arenguplatvormiga, mida viib ellu Eesti Tantsuagentuur koostöös eesti tantsukunstnikega.

Praktiliste tegevustena toimuvad TantsuRUUMis:

  • väliskoreograafide töötoad tantsuprofessionaalidele ning harrastajatele,
  • lühiajalised ja hooajalised residentuurid,
  • liikumisSESOON: igareedene tantsu- ja liikumispraktika, mis toetab liikumisalaste teadmiste jagamist ning dialoogi valdkonnas tegutsevate tantsuprofessionaalide, teatri- ja etenduskunstnike vahel,
  • TantsuRUUMi ateljee: soodsatel tingimustel kasutatav tööpind tantsukunstnikele erisugusteks loomingulisteks protsessideks ja ideede arenduseks.

TantsuRUUMi tegevusi toetab Eesti Kultuurkapital ja Kultuuriministeerium – täname!