Uudis

tere, kevadine liikuja

Foto autor: Joanna Kalm

 

Käes on maikuu ning ühes sellega hakkavad ka TantsuRUUMi tegevused kokkuvõtte/väljapääsu + avanemise suunas liikuma. Mai ja juuni mööduvad residentuuri tähe all. Leiavad aset veel mõningad töötoad ja tunnid, mis piirangute paisu taga hoogu kogunud ehk siis saame veel korralik-mõnusalt end suvesse treenida ja tantsida. Erilist põnevust tekitab ka TantsuRUUMi e s i m e n e minifestival

  reSIDEntuur
  residenTUUR,

mille sisu ja areng on praeguste kunstnik-residentide Tatjana Romanova, Indrek Korneli, Eva Orupõllu, Sofia Filippou ja Pääsu-Liis Kensi loominguliste käte-jalgade-südame töö. Saame jälgida, küsida ja kuulda, kogeda, mis toimus ühes aastapikkuses residentuuris, seda siis rohujuurest –  (eba)regulaarsest (stuudio)praktikast – kuni kõrguva rohuni –  lavastusteni –  välja.

Alustame 8. juunil AVATUD VESTLUSega, mille raames räägime aasta vältel toimunust, praktikast ja koostööst, üksi- ja koosolemisest ning uurimisteemadest, mille tulemeiks on festivalil esitatavad loometööd. Vahemikus 10. kuni 16. juuni on võimalik olla FLY ON THE STUDIO WALLil ehk residendid striimivad veebiRUUMi stuudiost seda, millega parajasti tegeletakse. 17.–20. juuni leiavad aset TÖÖTOAD & ETENDUSÕHTUD. Lõpetuseks magus-soolakas piknik õues, et vahetult mõtteid-tundeid vahetada ja tähistada.

Kohtumisteni veebi-, õue-, stuudioRUUMis!

Mai/juuni TantsuRUUMis:

Hommikused treeningtunnid / l i i k u m i s S E S O ON 

LiikumisSESOON on tantsu- ja liikumispraktikakeskne formaat, mis pakub professionaalse treeningu võimalust ning toetab teadmiste jagamist ja dialoogi valdkonnas tegutsevate tantsukunstnike vahel. Kohtumised toimuvad teisipäeval ja neljapäeval kell 10.0011.30.

11.+13.+18.+20. mai ~ Helina Karvak (õues)
25.+27. mai ~ Asko Külmsaar

Kunstnik-residentide jagamised:

Pääsu-Liis Kens: lugeda liikumist kui luulelist teksti?
24. ja 28. mai kell 18.0020.00

Alustame improvisatsiooniliste harjutustega, mille käigus oleme pikemat aega lakkamatus liikumises. Tõlgime sõnu ja lauseid liikumisse, leiame liigutustele alguse ja lõpu, otsime detaile, tähendusi ja mittetähendusi. Laseme muusikal end juhtida.

Töötame intuitiivselt ja tunnetuslikult nii keha kui tekstiga. Loome liikumist läbi teksti ja teksti läbi liikumise. Vaatleme teisi ja iseennast, lastes sõnadel ja visuaalidel muunduda füüsiliseks/kehaliseks luuleks. Igaüks saab luua endale sõna-, pildi- või luulejada, mida jagame töötoa lõpus omakeskis.

Eva O. & Σofia: LAVASTUSE KOMPOSITSIOONI TÖÖTUBA ~ Making2
5. ja 6. juuni kell 11.0017.00

Eva Orupõldu ja Sofia Filippoud kannustab huvi avastada ja leiutada koosolemise viise ning mängida sellega, kuidas koosolemine saab olla lavastusloome keskseks tuumaks. Making2 on kombinatsioon füüsilisusest, mängust ja etendussituatsiooni ümber ja sees ülemõtlemisest, seda alati koos, „kahena“. Kuidas me liikudes kohtume? Kuidas me kaasloome maailmu ning neis koos pesitseme?

Indrek Kornel: põrandatehnikast & liikumise kunstist
31. mai, 2. ja 4. juuni kell 10.0012.00 ning 8. ja 10. juuni kell 20.3022.30

Tunnid on inspireeritud David Zambrano lähenemistest põrandatehnikale ja improvisatsioonile ning ammutavad inspiratsiooni tema loodud kompositsiooni süsteemist “Passing through”. Kasutan tunnis liikumismaterjali erinevatest treeningstiilidest, mida olen viimase viie aasta jooksul õpetanud Eestis ja Belgias. Alguses õpime märkama iseenda keha, seejärel õpime tajuma ruumi: Kuidas me paikneme ruumis? Kuidas paiknevad meie jäsemed ruumis? Kas mu pilk on aktiivne? Kui mulle öeldakse STOP, kas ma peatun kohe?

Tutvustan lähemalt põhimõtteid, kuidas efektiivselt laskuda põrandasse ning kuidas tõusta põrandalt. Kasutan tunnis erinevaid liikumisjadasid, mille tempot kiirendame tunni vältel märkimisväärselt, et esitada osalejatele väljakutset. Otsime ühendust iseenda kehaga, otsime tähelepanu iseenda kehas terviklikult, et olla kohal iseendas.

Tatjana Romanova: vaikuse vaatlemine
15. mai kell 12.0013.00

See on sinu võimalus tulla vaatlema Tatjana Romanova TantsuRUUMi residentuuri raames toimuvat liikumispraktikat, mille põhiteemaks on vaikus.

„Liikumise vaikus ja vaikus liikumises, meeleolu vaikus, kohalolu vaikus, olemise vaikus. Vaikuse tants. Vaikuse maitse ja nauding vaikusest. Viibin vaikuses, liigun ja vaatlen, mida see loob, mida see kaasa loob. Vaikus kui liikumise potentsiaal, omaette filosoofia ja minu kui kunstniku tööriist. Olen siis oma liikumis- ja kunstipraktikaga loovas dialoogis. Dialoogis endaga, sinuga ja muuga. Saame uue, väärtusliku kogemuse võrra rikkamaks, uuete kehadega ja uue mõtlemisega. Pühendan end. Vaikus on siis pigem idee, kontseptsioon, tunne ja ettekujutus…“  

FB

TantsuRUUMi Ateljee

… on jätkuvalt AVATUD kasutamiseks!

ER ajavahemikus 10.0015.30 ning LP terve päev

Ateljee on taskukohane ja püsiv võimalus RUUMide kasutamiseks tantsuprofessionaalidele – see on ruum inspiratsiooni kogumiseks, loometööks, katsetamiseks (proovideks, residentuurideks, showing´uteks, projektideks) jm.

Täpsem info

 

FB
Kodulehekülg
Instagram
Asukoht >
Eesti Tantsuagentuur, Hobujaama 12, II korrus

TantsuRUUM on
ühine ruum ~ avatus ~ kokkupuutepunkt ~ võrgustik ~ koostöö ~ jagatud
vastutus ~ protsess ~ areng ~ jätkusuutlikkus ~ järjepidevus ~ enesetäiendus