Uudis

tere, sügisene tantsija / hello, autumny dancer

tere, sügisene tantsija / hello, autumny dancer
Foto autor: Maarja Eliisabet Roosalu

 

TantsuRUUM on teinud sujuva ülemineku neljandasse hooaega. Sel poolaastal kasutame võimalust, et süveneda kohaliku liikumis- ja kunstivälja huvidesse ja pakutavasse. TantsuRUUMi asutades hindasime väga võimalust kutsuda enda juurde ja õige lähedale maailma tantsuvälja hinnatud mõtlejaid ning liikujaid. Kevadel olime aga, ning oleme jätkuvalt, silmitsi keeruka ja muutliku globaalse terviseprobleemiga, mis tavapärast lennukat planeerimist ja unistamist mõnel määral muudab. Nagu väljakutsuvatele aegadele omane, osutus ka see olukord võimaluseks vaadata sügavale enda sisse, olla omapäi, vestelda kaugelt, mõelda üle ja ümber üldine elukorraldus. Järeldasime, et meie kohalikul väljal on suur hulk loomingulisi ja treenitud keha-meeli, kellega koostöös luua eelmiste hooaegadega võrdväärselt põnev programm. Nägime võimalust tihedamaks koostööks meie välja inimeste vahel. Tegime julgelt avatud kutsungi ideepakkumistele, mille vastuseks kogunes põnevaid algatusi. Pidasime plaani ja unistasime.

Tänaseks on suurem osa meie sügis-talve programmist paigas ja koondatud kindlatesse aeg-ruumi punktidesse ja ideede kontsentraatidesse. Valmis Sinuga kohtuma, ikka RUUMis!

Tahame ka tervitada meie 2020/21 hooaja resident-kunstnikke, keda on koguni viis ning kellest kolm on müstilisel viisil Eestisse saabunud Londonist. (Maailma tuuled puhuvad vist, jah?) Tere tulemast, Pääsu-Liis Kens, Tatjana Romanova, Indrek Kornel ning duo Eva Orupõld ja Sofia Filippou. Ka neilt on oodata erinevaid tunde / töötubasid / jagamisi / inspireerivaid algatusi.

Hoiame kehad avatuna! Ja hoituna!

SEPT/OKT tegevused TantsuRUUMis:

Hommikused treeningtunnid / l i i k u m i s S E S O ON 

… on tantsu- ja liikumispraktikakeskne formaat, mis pakub professionaalse treeningu võimalust ning toetab teadmiste jagamist ja dialoogi valdkonnas tegutsevate tantsukunstnike vahel. Kohtume teineteisega RUUMis igal T ja N kell 10.00–11.30.

Ajakava:

16., 17. ja 18. sept (erandina K, N, R) ~ Sofia Kruusamägi
22. ja 24. sept ~ Karoline Suhhov
29. sept ja 1. okt ~ Karoline Suhhov
6. ja 8. okt ~ Helina Karvak
13. ja 15. okt ~ Chirstin Taul
20. ja 22. okt ~ Tatjana Romanova (TR-i resident)
27. ja 29. okt ~ Tatjana Romanova

FB ~

T ö ö t u b a :

OMA NAHA VÕLTSID SULED: feikides tantse, feikides laule, feikides feikimist ennast

Läbiviija: Sveta Grigorjeva
18.–20. september kell 10.00–16.00

Töötuba tegeleb fiktsionaalse keha, kehalise kujutlusvõime ning tantsulise hallutsioneerimisega. Mis saab tantsust siis, kui see on rohkem objekt kui subjekti-subjektsuse eneseväljendus (à la “tants on emotsiooni väljendus”)? Kuidas lubada end võrgutada erinevatel tehnikatel (mitte niivõrd kehal, kes neid kannab), neid võltsides, häkkides, queer’ides?

FB ~

Uurimuslikud kohtumised: dramaturgia võimalused ja võimatused tantsukunstis

17. oktoober kell 11.00–16.00 ~ lektor Siret Campbell
21. november kell 11.00–16.00 ~ lektor Taavi Kerikmäe

Aeg-ruumiga tegelevatel kunstižanritel tuleb tihti kokku puutuda dramaturgia mõistega, kuid kas iga valdkond saab antud mõistet üheselt kasutada? Eesti teatripraktikas on dramaturgia üks hägusamaid mõisteid, olles suuresti seotud kirjaliku näidenditeksti dramaturgiaga. Teatril ja tantsul on palju ühist, aga on ka palju spetsiifilisi erisusi.

Kas tants peab hakkama saama samade vahenditega, millega teater? Kas tantsukunst saab toetuda dramaturgia mõistet kasutades teistele kunstivormidele või peab leiutama oma?

FB ~

K u r s u s : PERFORMANCE | MEDITATSIOON 

… on kaks korda kuus kohtuv praktikapõhine kursus etenduskunstide/etendamise/kohalolu praktika laiendamiseks. Kursust juhendab teadvus- ja tantsukunstnik Nele Suisalu, kes ühildab oma helikeha (hääle loomingulise kasutamise) praktika teadvusseisundit avardava meditatsiooniga. Kursuse eesmärkideks on mõtete/loomisimpulsside/kehatunnetuse korrastamine, enda isiklikule tundlikkusele häälestumine inimese ja etendaja-autori-lavastajana ning füüsiline heaolu ja meelerahu.

Kursus koosneb seitsmest kohtumisest (kuu iga teine reede):
11. ja 25. september, 9. ja 23. oktoober, 6. ja 20. november ja 4. detsember kell 10.00–12.00.

FB ~

 

FB >
Kodulehekülg >
Instagram >
Asukoht >

TantsuRUUM on

ühine ruum ~ avatus ~ kokkupuutepunkt ~ võrgustik ~ koostöö ~ jagatud

vastutus ~ protsess ~ areng ~ jätkusuutlikkus ~ järjepidevus ~ enesetäiendus