Uudis

tere, sügisesse tantsija!

tere, sügisesse tantsija!

Autorid: Eline Selgis ja Samuel Koch

TantsuRUUMi 6. hooaeg on alanud ning ootab kaasa liikuma – hoogsalt, pehmelt, tuuliselt, vastavalt enese olemisele. Sel poolaastal on meil rõõm võõrustada erinevaid kohalikke tantsukunstnikke. LiikumisSESOONide raames tuleme kehalisse dialoogi tantsuajalooga. Magusa tagasituleku on teinud ka kontaktimprovisatsioon, seda iganädalaste tundide näol. Ning improvisatsiooni vabastavasse maailma kutsub kaasa rändama Indrek Kornel. Samuti on end RUUMi sisse seadmas uued hooaja resident-kunstnikud, kelleks on tänavu Nele Suisalu, Helina Karvak, Valeria Januškevitš ning Igor Lider.

Veel enne, kui liigume programmilise info suunal, soovime jagada protsessi roosiõied. Sel hooajal saavad TantsuRUUMi tiimis ja majas tegutsevad tantsukunstnikud lugejat kostitada omapoolse sisendiga. Meile on jätkuvalt oluline hoida avatud dialoogi, selle osisena näeme, et on põnev ja rikastav saada teada, mida erinevad inimesed väljal mõtlevad, mis neid sütitab, millega tegeletakse. Oktoobrikuu pakkumine tuleb meie hooajalise residentuuri kuraatorilt Eline Selgiselt.

Protsess roosiõied

Märksõnad: roosid, elu pärast surma, protsess, lagunemine, transformatsioon, destillatsioon, kontsentratsioon, essents.

Ettevalmistus

 1. Kata sõber värskete roosiõitega.
 2. Luba sõpradel end õitega katta.
 3. Korja õied uuesti kokku, eralda roosi õielehed ja aseta kuivama, näiteks laota need laiali öökapile (võta enne öökapilt tolm).

Destillatsioon

 1. Vaja läheb: potti, väikest kuumakindlat potist madalamat anumat, tühja puhast klaasi või purki, spreipudelit, marlilappi.
 2. Aseta poti põhja väike anum, kuivanud roosilehed ja vesi, kaas potile tagurpidi peale.
 3. Keeda õielehti tasasel tulel ja kogu destilleeritud vett potis olevasse anumasse. Aeg-ajalt tühjenda anumat, lisa vett ja õielehti.
 4. Vala anumasse kogunev destilleeritud roosivesi purki või klaasi jahtuma. Vesi peaks olema läbipaistev ja lõhnama roosiselt. Muul juhul vala vesi potti tagasi ja destilleeri uuesti.
 5. Destilleerimine võib olla aeglane protsess. Jahtunud destilleeritud roosivesi vala puhtasse spreipudelisse. Kasuta enda ja teiste rõõmustamiseks või…
 6. Värvi kaotanud õielehed eralda veest ja kogu marlilapile jahtuma.

Kontsentratsioon

 1. Vaja läheb: potti (võib kasutada sama potti, mida destilleerimisel kasutati), väikest puhast purki.
 2. Allesjäänud vedelik on pruunikaslilla. Selle madalal tulel keetmise käigus eraldub vesi veeauruna ja vedelik muutub viskoosseks ja kleepuvaks. Kontsentreerimine on suhteliselt kiire protsess.
 3. Vala kontsentreeritud vedelik purki.
 4. Vedelikku saab kasutada värvimiseks, joonistamiseks, kirjutamiseks, toidule lisamiseks jne.

Paberi valmistamine

 1. Vaja läheb: marlilappi, blenderit, tainarulli või kaht taldrikut.
 2. Kogu kasutatud õielehed kokku ja blenderda väiksemaks. Aseta need tagasi marlilapile ja pigista välja võimalikult palju vett.
 3. Aja kogunenud õielehed marlilapil taldrikul võimalikult õhukeseks paberiks laiali. Suru teise taldrikuga siledaks ja võimalikult palju vett välja. Taldriku asemel võib soovi korral ka midagi reljeefset pressida.
 4. Jäta paber kuivama. Paberi värv sõltub sellest, kui palju värvi on õielehtedest eraldunud. Üsna kindlalt jääb paber tumedaks. Soovi korral võib proovida valgendajaga töödelda.
 5. Paberit saad kasutada joonistamiseks, kirjutamiseks, kuumaaluseks, nuusutamiseks jne.

liikumisSESOON / kaasaegse tantsu tunnid – fookuses moderntants

Iga teisipäev kell 19.30–21.00 ja neljapäev kell 10.00–11.30

LiikumisSESOON on tantsu- ja liikumispraktikakeskne formaat, mis pakub regulaarse treeningu võimalust ning toetab teadmiste jagamist ja dialoogi valdkonnas tegutsevate liikumishuviliste vahel. Eelkõige on see võimalus tulla kokku ja nautida tantsu.

Käesoleva poolaasta teemafookuses on moderntants. Võtame iga nädal ette ühe moderntantsu esivanema ning proovime tema tantsulisi põhimõtteid ja praktikaid kehastada. Kuidas liiguksid, mida mõtleksid ja millist elu elaksid tänapäeval I. Duncan, E. Ilbak, L. Fuller, M. Graham, L. Horton, J. Limon, T. Brown?!

A j a k a v a :

27. ja 29. september – Isadora Duncan / Sofia Kruusamägi
04. oktoober – Rudolf Laban / Anne Tamm-Kivimets
06. oktoober – Rudolf Laban / Karolin Poska
11. ja 13. oktoober – Mary Wigman / Sveta Grigorjeva

…täienemisel!

FB sündmus

 

KONTAKTIMPRO baaskursus

Igal esmaspäeval kell 19.30–21.00 / kursuse ajavahemik 12. september – 28. november

Läbiviijad: Krista Köster ja Mari-Liis Eskusson

Kontaktimprovisatsioon on tantsupraktika, mis põhineb kehalisel kontaktil ja raskuse jagamisel kahe või enama inimese vahel. See on mänguline praktika, mis õpetab meid üksteist kuulama, tunnetama ja usaldama.

Kontaktimpro baaskursuse tundides tegeleme gravitatsiooni, inertsi ja raskuse tajumisega ning uurime erinevaid liikumise võimalusi, näiteks spiraalselt, erinevatel tasanditel ja kiirustega, õpime põrandatehnikat, improvisatsiooni, paarisjoogat ning mõningaid lõdvestavaid massaaživõtteid.

FB sündmus

IMPROVISATSIOONI PRAKTIKA / intensiiv

2., 23. oktoober ning 6., 13., 20. november kell 17.00–20.00

Läbiviija: Indrek Kornel

Improvisatsiooni praktika on kogemuse jagamine – elukestev protsess, mille abil meil on võimalus jõuda sügavamale iseenda ja maailma mõistmises.

Tunnis on kõik suhteline ja ühtegi õiget ega valet vastust pole olemas.

Ilmselt küsin küsimuse: kuidas olla spontaanne ja säilitada kohalolu?

Kasutan ja pakun erinevaid improvisatsiooni raame, et igal liikujal oleks olemas konkreetne fookus, aga säiliks autonoomia otsuste tegemisel. Loon tundides fookust vastavalt sellele, mida kogen hetkes, kui olen ruumis koos teiste liikujatega.

Loome seoseid mälestuste ja ruumis olemasoleva vahel, sukeldudes iseenda kogemuste pagasisse.

Ma jagan teiega seda, mis mind elus rõõmsaks teeb.

Ruumi loomisel toetan hinnangutevaba keskkonda, kus läbi avatud küsimuste kaasliikujaid toetan-inspireerin.

Tund sobib kõigile huvilistele!

FB sündmus

_________________________________________________

FB
Kodulehekülg
Instagram

Asukoht: Eesti Tantsuagentuur, Hobujaama 12, II korrus