Uudis

tere, suvest pakatav liikuja

Alanud on TantsuRUUMi V hooaeg! Hurraa! Oli 2017. aasta maikuu, kui sain Eesti Tantsuagentuuri arendusjuhilt Jane Miller-Pärnamäelt kõne uudisega, et tekkimas on RUUM(!), koguni kaks uhiuut ja suurt tantsusaali, mida võiksid kasutada just meie tantsuvälja professionaalid. Hiljuti oli Tantsuliidu koosolekul ruumivajaduse teema jutuks olnud ning nüüd esitles end ilmselgelt kaunis võimalus – võimalus tantsuks. Ja seda iga päev.

Ühel hilisemal koosolekul värskelt valmivas koosolekuruumis rääkisime selle koha, nii füüsilise ruumi, aga ka mõttelise kogumi, põhiväärtustest. Spontaanselt sai paberile kritseldatud ülalolev skeem, mis ühildab meie alustalasid, ent viitab tugevalt horisontaalsele võrgustikule. See tähendab, et Sina ja mina vaatame teineteisele otsa ja räägime-tantsime jagatud pinnal. Ning et kõigil on võrdväärne sõna- ja teovõimekus. Võrgustik omakorda tõmbab joone alla meie kogukondlikule seotusele. See on tugi, aga ka vastutus.

Nelja aasta jooksul on TantsuRUUMi korraldusliku laua taga ehk võrgustikus kaasa rääkinud ja tegutsenud järgmised inimesed: Maarja Tõnisson, Arolin Raudva, Maria Uppin-Sarv, Marie Pullerits, Henri Hütt, Teet Kask, Maria Goltsman, Tiina Mölder, Indrek Kornel, Eline Selgis, Christin Taul, Eva Orupõld, Sofia Filippou, Siim Tõniste, Maarja Eliisabet Roosalu, Mari-Liis Eskusson, Jaan Ulst ja mina ise. Ning alatise kindlusega Jane Miller-Pärnamägi ja ETA tiim. Suurimad tänud igaühele teist, et olete oma tantsiva käe ja jala külge pannud ning palju õnne! Samaväärne tänu ka kõikidele nendele kunstnikele, kes on RUUMis liikuvmõtteid jaganud ja toetanud!

Et asi oleks üheselt selge, mainin ka täna, pea neli aastat hiljem uuesti: TantsuRUUM on kogukondliku võrgustiku ja korraldusliku üksusena a v a t u d Sulle ja Su ideedele! Võta meiega ühendust, virtuaalsuses ja RUUMis!  

Füüsiline paik. Väärtuste kogum. Aga ennekõike kogukond. See tunne, kui tuled hommikul tundi või töötuppa või lihtsalt saali ning kohtud taas kolleeg-sõbraga ning saate koos kompromissitult tantsida ja rääkida, kuidas päriselt läheb. Ühelt hiliselt koosolekult jäigi kõlama Eline välja öeldu – sõpruskond.  

Liikuva sõpruskonnaga täistantsusammul edasi.

– Joanna Kalm, TantsuRUUMi kaaskuraator


L i i k u m i s S E S O O N / hommikused kaasaegse tantsu tunnid

T & N kell 10.00–11.30

8 € kord / 50 € 10x pass

LiikumisSESOON on tantsu- ja liikumispraktikakeskne formaat, mis pakub regulaarse treeningu võimalust, toetab teadmiste jagamist ja dialoogi valdkonnas tegutsevate liikumishuviliste vahel. Eelkõige on see võimalus tulla kokku ja tantsu nautida. Käesoleval hooajal kureerib hommikuste tundide programmi tantsukunstnik Maria Uppin-Sarv.

Tundidesse on oodatud kõik kehad, kõik liikujad! Harrastajast professionaalini ja peotantsijast baleriinini – peamine on huvi.

A j a k a v a :

7. ja 9. september ~ Keity Pook
14. ja 16. september ~ Mari Mägi
21- ja 23. september ~ Joanna Kalm
28. ja 30. september ~ Karolin Poska
5. ja 7. oktoober ~ Sofia Kruusamägi
12. ja 14. oktoober ~ Siim Tõniste
19. ja 21. oktoober ~ Katrin Kreutzberg
26. ja 28. oktoober ~ TBA

> FB


T ö ö t u b a : Eden Labor

Jette Loona Hermanis & Johhan Rosenberg

25. ja 26. september kell 13.0019.00

“Eden Labor” on Jette ja Johhani Kanuti Gildi SAALis ühiselt loodud lavastusele “Eden Detail” järgnev faas, kus avatakse ruum katsetusteks koos teiste mõtlejate, liikujate ja loojatega eri valdkondadest. Kahepäevane retk koosneb erinevatest etappidest ja tasanditest, kus koos uurida, mõtiskleda ja tähistada keha kui mateeriat. Kasutades erinevaid meediume nagu tekst, heli, video, kostüüm, valgus ning koreograafilisest mõtlemisest tulenevaid ettepanekuid, luuakse koos üks järjepidev performance.

Eden Labor on reaalsuse ning kujutelma hübriid, kust vormuvad välja ennenägematud olendid osalejate eneste tuumast nii individuaalsel kui kollektiivsel tasandil. Ehitame ja lammutame karaktereid, kujundame kostüüme ja välimust ning leiutame persoonad läbi liikumise ja kohtumise ruumis. Paneme proovile autentsuse, jultumuse ja enesekindluse. Orkestreerime olemise kaanoneid, tantsides luud verele ja joovastuse kerele. Meid kannab toores sõnavara ja katastoofiline mängulisus. Kihistame hääle, keha ja teksti, et kohtuda kollektiivses alateadvuses.

> FB


T ö ö t u b a :  Weaving Meaning

Sonja Jokiniemi

2. ja 3. oktoober kell 10.0017.00

Sonja Jokiniemi töötuba “Weaving Meaning” (“Tähenduskudumine”) lähtub loomeuurimusest, mis tegeleb keele kui mitmekihilise nähtusega ja vaatleb koreograafiat läbi esemete, materjalide ja inimese vastasmõju. Töötoas käsitletakse meele- ja tähendusloome protsesse kui mitmetahulisi tajumänguväljakuid, kus erinevaid subjekti-objekti suhtedünaamikaid uurida.

Olulisel kohal on käsitööst, joonistamisest ja lõngadest inspireeritud mustrite loomine. Käsi, käelist tegevust ja kombatavust kasutatakse töötoas virtuaalmaailma tasakaalustava keelena. Keeleliste manipulatsioonide teel uuritakse mitteverbaalset ja poeetilist loojutustust.

Töötuba kutsub erisuguse taustaga osalejaid süvenema oma inspiratsiooniallikaisse ja huvidesse mänguliselt ning füüsiliselt, kasutades ülesannetepõhist uurimust, etenduskunsti erinevaid loometöövahendeid ja partituure.

> FB


FB

Kodulehekülg
Instagram
Asukoht >  Eesti Tantsuagentuur, Hobujaama 12, II korrus