Uudis

tere, uuehõnguline tantsija

detsember, 2024

tere, uuehõnguline tantsija

TantsuRUUMi tiim soovib pinevat, säravat ja muidugi liikuvat uut aastat!

Tunded ja ajad on keerulised, ent TantsuRUUM ja tants proovivad (nagu ka kõik muu praegusel talvisel ajal) elujõudu ja tulesädet säilitada, pidada vastu ning ehk isegi kerges segaduspilves nautida. Sest oma keha on õnneks lähedal tunda. Tants oma kehalisuses ja läbivuses – sina minu vastu, meie rajad ruumis põimunud, sinu ja minu ehk meie õhk – ja sellega koos tantsu edasikandjad, on jätkuvalt asetatud maailma, mis seda ja teda ei soosi. Tsiteerides Kai Valtna sõnu Sõltumatu Tantsu Lava Koreokohvikust: “Tants on osutunud peaaegu kriminaalseks tegevuseks, viimaseks lähikontakti pelgupaigaks.”  Pelgupaik… varjualune… peidukoht… need sõnad jäid mulle pähe kinni. Tantsu kätes on me inimlikkuse seemned! Kohati tunnen end kui tagurlane: võiksime ju kogu TantsuRUUMi tegevuse kolida veebiruumi ning sel viisil jätkata. Samas aga ei suuda ma alla vanduda tantsu kohata olemisele. Võib-olla olen liiga pelgupaikne inimene: vajan kohta, kus saan tantsu edasi kanda, ning tantsul on vaja omakorda edasi kanda meie inimlikkuse seemneid. Kas võibki olla, et tants vajab ka oma tuba? Ehk tõesti. Vast sellepärast olemegi TantsuRUUMi nii kõigutamatult loonud ja hoidnud. Ma tajun, et eriti praegusel ajal on TantsuRUUM paigaks, kus liikumine ja liikuja saab olla pelus, varjuda, peituda. Vaikselt edasi tuksuda, kuniks saab jälle täiega rõkata! Hoian edasi tantsulist tuld oma rinnas. Pole valikut! Heas mõttes.

– Joanna Kalm, TantsuRUUMi kuraator

Veebruar/märts TantsuRUUMIS:

Hommikused treeningtunnid / l i i k u m i s S E S O ON 

LiikumisSESOON on tantsu- ja liikumispraktikakeskne formaat, mis pakub professionaalse treeningu võimalust ning toetab teadmiste jagamist ja dialoogi valdkonnas tegutsevate tantsukunstnike vahel.

Kohtume teineteisega RUUMis igal T ja N kell 10.00–11.30 alates 2. veebruarist.

Uurimuslikud kohtumised: dramaturgia võimalused ja võimatused tantsukunstis

…kahe esmase kohtumise järel koos lektorite Siret Campelli ja Taavi Kerikmäega jätkame tantsudramaturgia teema lahtiharutamisega, lähtudes kaasaegse visuaalkunsti ja etenduskunsti diskursustest. Kohtumisi kureerib (etendus)kunstnik Henri Hütt. Põnevusega!

20. veebruar kell 11.00–16.00 ~ lektor Merike Estna
13. märts kell 11.00–16.00 ~ lektor Mihkel Ilus
17. aprill kell 11.00–16.00 ~ lektor Alissa Šnaider

Aeg-ruumiga tegelevatel kunstižanritel tuleb tihti kokku puutuda dramaturgia mõistega, kuid kas iga valdkond saab antud mõistet üheselt kasutada? Eesti teatripraktikas on dramaturgia üks hägusamaid mõisteid, olles suuresti seotud kirjaliku näidenditeksti dramaturgiaga. Teatril ja tantsul on palju ühist, aga on ka palju spetsiifilisi erisusi.

Kas tants peab hakkama saama samade vahenditega, millega teater? Kas tantsukunst saab toetuda dramaturgia mõistet kasutades teistele kunstivormidele või peab leiutama oma?

FB

Residentuuri jagamine: vaikuse vaatlemine

L, 23. jaanuar kell 12.0013.00
L, 13. veebruar kell 12.0013.00
L, 13. märts kell 12.0013.00

See on sinu võimalus tulla vaatlema Tatjana Romanova TantsuRUUMi residentuuri raames toimuvat liikumispraktikat, mille põhiteemaks on vaikus.

Me kohtume saalis üks ühele, oleme ja siis lahkume tunni pärast samuti vaikuses. Ruum on avatud. Sa oled teretulnud ja oodatud!

Keha. Ruum. Vaikus.

Liikumise vaikus ja vaikus liikumises, meeleolu vaikus, kohalolu vaikus, olemise vaikus. Vaikuse tants. Vaikuse maitse ja nauding vaikusest. Viibin vaikuses, liigun ja vaatlen, mida see loob, mida see kaasa loob. Vaikus kui liikumise potentsiaal, omaette filosoofia ja minu kui kunstniku tööriist. Olen siis oma liikumis- ja kunstipraktikaga loovas dialoogis. Dialoogis endaga, sinuga ja muuga. Saame uue, väärtusliku kogemuse võrra rikkamaks, uuete kehadega ja uue mõtlemisega. Pühendan end. Vaikus on siis pigem idee, kontseptsioon, tunne ja ettekujutus…  

FB


FB

Kodulehekülg

Instagram

Asukoht > Eesti Tantsuagentuur, Hobujaama 12, II korrus

 

TantsuRUUM on

ühine ruum ~ avatus ~ kokkupuutepunkt ~ võrgustik ~ koostöö ~ jagatud

vastutus ~ protsess ~ areng ~ jätkusuutlikkus ~ järjepidevus ~ enesetäiendus