Uudis

Tiit Helimetsa tunnustati San Franciscos

mai, 2024

Tiit Helimetsa tunnustati San Franciscos

21. märtsil anti San Franciscos Tiit Helimetsale Isadora Duncani tantsupreemia Alberti rolli tõlgendamise eest balletis „Giselle”, mille kohta ilmus 25. veebruaril 2015. aastal Postimehes ka arvustus.

Isadora Duncani tantsupreemiaid, mida tuntakse ka Izzie‘dena, antakse välja igal aastal silmapaistvate loominguliste saavuste eest tantsuvaldkonnas. Preemiaid jagatakse üheksas kategoorias, et austada tantsijaid, koreograafe, kunstnikke, heliloojaid, truppe, tantsust kirjutajaid ja teisi üksikisikuid, kes on oluliselt kaasa aidanud San Francisco lahe piirkonna tantsukunsti edendamisele. Igal aastal valib žürii preemia nominendid enam kui 400 etenduse seast, mis on toimunud 12-kuulise hooaja jooksul (1. sept–31. aug).

Tiit Helimets koos oma partneri Mathilde Frousteyga samas balletis nomineeriti preemiale kui „ansambel” ka eelmisel aastal. See aasta tõi mõlemale preemia.

Tiit Helimets on lõpetanud Tallinna Balletikooli. Seejärel tantsis ta kuni 1999. aastani Estonias, pärast seda Birminghami Kuninglikus Balletis ning aastast 2006 oli ta esitantsija San Francisco Balletis. Lisaks tantsimisele õpib Tiit Helimets San Francisco Kunstide Akadeemias animatsiooni.