Uudis

TLÜ BFMi koreograafia magistrantide lõputööd peagi publiku ees

jaanuar, 2025

TLÜ BFMi koreograafia magistrantide lõputööd peagi publiku ees

Sel kevadel lõpetavad Tallinna Ülikooli BFMi koreograafia õppekava neli magistranti. Märtsis ja aprillis saab KorFest Weekend sündmuste raames näha nende lõputöid ja tutvuda seeläbi tantsumaastiku tuleviku kujundajatega.

30. märtsil kell 17.00 Aneta Varts „Tantsueriala inimese muusikalist teadlikkust ja mõtlemist arendav metoodika”

“Praktilise õppeprotsessi eesmärk on läbi tähelepanu juhtimise, kuulamise, sõnastamise ja kehalise tunnetuse arendada muusikalise materjali teadvustamist ja muusikalist mõtlemist. Protsessi käigus tegeleme iseenda ja muusika vaheliste suhete uurimise, muusika terminoloogia, kuulamise, analüüsi ning kehalise tunnetamisega. Loome seoseid, avastame kahe distsipliini ühenduskohti ning kindlasti ka erisusi.”

Avatud tunnis annab Aneta ülevaate magistritöö teemast ja uurimisküsimustest. Lisaks tutvustab ta koos tööprotsessis I kursuse tudengitega käsitletud teemasid ja tegevusi mõningate praktiliste näidete ja loomingulise ülesande tulemi kaudu. Avatud tunni lõpetab ühine vestlusring.

15. aprillil kell 19.00 ja 16. aprillil kell 16.00 David Truusa „Millal saab tantsust eesti rahvatants?”

“Mind paelub küsimus, et mis on see miski, kui üht tantsu saab kutsuda eesti rahvatantsuks. Mis on need märgid, liikumised, vormid, maneerid, olukorrad, sotsiaalsed konventsioonid ja hetked, millal muutub üks tants eesti rahvatantsuks?”

David töötab kaks kuud koreograafia eriala I kursuse tudengitega “Eesti rahvatantsu kompositsiooni” kursuse raames küsimustega, mis mõtestavad eesti rahvatantsu olemust ja seda tantsides kaasnevat tunnet. Otsitakse tunnuseid ja olukordi, mis võiksid olla iseloomulikud vaid eesti rahvatantsule. Luuakse tantsusüite ja töödeldakse neid mitmeid kordi. Publiku ette jõuab loovpraktilise uurimisprotsessi tulem.

21. aprillil kell 18.00 Marit Miller „TASA/KAAL”

“Tänapäeva maailmas on tekkinud olukordi, kus pinge on saanud uue tähenduse ja muutunud uueks normaalsuseks, näiteks COVIDi-puhang ja sõda. Sellistel hetkedel võime tunda abitust ja teadmatust, kuidas pingeliste olukordadega toime tulla ning neid maandada, kas põgeneda või olla vastane. Läbi antud uurimuse soovin jõuda arusaamiseni, kuidas ja mis viisidel lavasituatsioonis pingega toime tulla ja seda juhtida.“

Mariti tantsulavastuses uuritakse, kuidas pinget maandada, kaasates selleks tantsu- ning võitluskunstide maailmavaateid füüsilise vastupanu ja vaimse vastupidavuse koosmõjus. Laval on Marit Miller ja Merilin Kruberg.

28. aprillil kell 17.00 Birgit Orulaid „Harjutusvara 8–10-aastaste võimlejate soojendamiseks, kasutades tantsulisi liikumisi ja erinevaid abivahendeid”

“13 aastat rühmvõimlemise võistlussportlase karjääri ja seitse aastat õpetamist on mind juhtinud sellisele teele, et tahaksin oma kogutud teadmiste ja ideedega täiustada võimlemisvaldkonda. Inspiratsiooni olen ma saanud koreograafia õppekaval õppides ja tantsu keskel olles.”

Birgit on loonud võimlejate soojendamiseks harjutusvara, saades inspiratsiooni tantsulisest liikumisest ja abivahenditest. Avatud tunni raames tutvustab ja näitab ta seda kõigile enda õpilaste kaasabil.

Etendused ja avatud tunnid toimuvad Tallinna Ülikooli BFM-i Mait Agu saalis.

Lisaks näeb neljast tööst kahte 23. aprillil Viljandis Tantsunädala raames, mille programmis on nii Aneta Vartsi lõputööst ajendatud töötuba, Marit Milleri tantsulavastus kui ka Koreokohvik, kus saab tutvuda uuendatud magistrantuuri võimalustega.

Jälgi meid siin ja kohtume juba KorFest Weekendil!