TLÜ BFMi koreograafia õppekava eestvedamisel toimus Erasmus+ Blended Intensive Program (BIP) projekt nimega “Interdistsiplinaarne keha.”
Kümnepäevase projekti eesmärgiks oli tuua kokku erinevate loomeerialade magistritudengid Eestist, Lätist, Leedust ja Itaaliast, et nad saaksid avastada interdistsiplinaarse koostöö võimalusi ja leida uusi loomingulisi kokkupuutepunkte. Osalejad olid seitsme ülikooli tudengid, sealhulgas Tallinna Ülikooli BFMi koreograafia magistrandid.
Koostööprojekti jooksul said tudengid osaleda mitmesugustes liikumissessioonides ning kogeda erinevaid loomepraktikaid, mida juhendasid nimekad koreograafid ja juhendajad, sealhulgas Külli Roosna, Kenneth Flak ja Oksana Tralla Eestist, Ilze Zirina Lätist, Marco Valarino Roomast ning Andrius Katinas ja Olga Zitluhina Leedust. Lisaks said projektis osalejad kuulata erinevate valdkondade esindajate presentatsioone ja osaleda meistriklassides. Esinejate ja töötubade läbiviijate seas olid näiteks Priit ja Olga Pärn, Kristjan Suits, Ursula Goldstein, Hendrik Kaljujärv, Keithy Kuuspu Eestist ning Giacomo Satoru Quintili Roomast ja Greta Grineviciute Leedust.
Programmi raames said tudengid külastada ka Eesti etenduskunsti edendavaid asutusi, nagu Kanuti Gildi SAAL, STL, Elektron ja Fotografiska.
Projekti kulminatsiooniks oli neli grupitööd, mis keskendusid interdistsiplinaarsuse teemadele ja väljendasid iga grupi unikaalset kunstilist lähenemist nendele küsimustele. Lisaks loomingulisele tööle analüüsiti ka grupidünaamikat ning tudengite enda loomemeetodeid ja kunstilisi valikuid. “Interdistsiplinaarne keha” BIP-i eestvedajaks oli TLÜ BFMi tantsukunsti dotsent ja koreograafia õppekavade juht Oksana Tralla.
Kogu projekt kulmineerus haarava avaliku jagamisega 30. oktoobril kell 18.00 Tallinna Ülikooli BFMi Vita majas.