Uudis

TRE tunnid Tallinnas ja Tartus

Aprillis on taas võimalus osaleda TRE[1] tundides Kristiine Otsingu juhendamisel:

26. aprillil 2015 15:00 – 17:00 teatris Vanemuine,(Vanemuise 6, Tartu)
27. aprillil 2015 17:00 – 19:00 Tallinna Balletikoolis, (Toom- Kooli 11, Tallinn)

TRE on meetod, milles kasutatakse kehalisi harjutusi aitamaks taastuda stressist ja pingest, mis on kogunenud nii igapäevaelust kui lühi- või pikaajalistest pingeolukordadest. Süsteemi on välja töötanud traumaterapeut David Berceli (PhD), kes elas ja töötas aastaid kriisi- ja sõjapiirkondades.

Meetodi unikaalsus seisneb selles, et see hõlmab puusade piirkonnas asuvat süvalihaste rühma (psoas lihased),kuhu talletuvad kergesti stressist ja traumast põhjustatud pinged. Ületoonuses süvalihased võivad tekitada ebamääraseid valuaistinguid alaseljas, liigeste jäikust ja valulikkust, hingamisraskust, südame rütmihäireid, kroonilist väsimust, unehäireid, ebamääraseid kõhuvalusid, kõhukinnisust/lahtisust, rühiprobleeme ja muid häirivaid kehalisi seisundeid.

TRE harjutuste süsteem tekitab kehas loomuliku õrna vibratsiooni protsessi, mis saab alguse eelpool mainitud süvalihastest ja liigub pikkamööda läbi kogu keha, vabastades kõik lihaskiududesse kinni jäänud pingekolded. Harjutustesarja eesmärk on tuua keha ja meel tagasi tasakaalustunud seisundisse.

Kristiine Otsing lõpetas Tallinna Balletikooli 1995. aastal ning tantsis seejärel Vanemuise teatris. Viimaste aastate jooksul on Kristiine koolitanud end TRE meetodi ( Tension and Trauma Releasing Exercises) juhendajaks ning viib läbi selle kehapõhise taastussüsteemi individuaal- ja  grupiteraapiaid.

Eesti Kutseliste Tantsijate Loomeliidu liikmetele, teatri “Vanemuine” tantsijatele ja Tallinna Balletikooli vanema astme õpilastele on osavõtt tasuta. Osavõtu tasu teistele on 8 €.


[1] TRE – Stressi ja pinge vabastamise harjutused, Stress and Tension Release Exercises