Uudis

Treening piirangutega – ülevaade Eesti veebipõhistest tantsukuu treeningutest

Treening piirangutega – ülevaade Eesti veebipõhistest tantsukuu treeningutest
Foto autor: Kristiina Männik-Kivi

Karolin Poska

 

Möödunud aasta jooksul on süvenenud tunne, et oleme kehatu ühiskonna poole teel, kus keha on ainult pea alumine osa, mis Zoomi vestlusaknast välja ei paista. Nagu toataimi tuleb kasta, tuleb ka pea alumist osa liigutada ning kahjuks või õnneks, kumbki neist ei karju, kui nad meie tähelepanu vajavad.

Lihtne on kehatus ühiskonnas keha unustada, selleks, et seda ei juhtuks, kogusin antud artikli jaoks kokku info erinevate veebipõhiste treeningute kohta, mida Eestis tegutsevad tantsukunstnikud pakuvad. Keskendusin just treeningutele, mis on suunatud liikumiskogemustega inimestele ja mida saab kodus, väikese rahalise panuse eest teha.

Kindlasti ei ole antud nimekiri täielik ning on subjektiivne, lähtudes sellest, keda ma tunnen, milliseid online-treeninguid ise olen teinud, mida tuttavad on soovitanud ja milline on mu guugeldamise oskus. Kõikidele treeningutele on lisatud internetilingid, kust saab rohkem infot toimumisaegade kohta.

  •  TantsuRUUM

TantsuRUUMi veebiürituste kava on vaheldusrikas, sealt leiab iga nädal midagi põnevat. Aprillis saab liituda käimas olevate Laboratory of Body Unawarness tundidega, mida juhendab mõnusalt tundlik Mari Mägi. Igal neljapäevahommikul kell 10 saab osaleda liikumisSESOONides, kus iga nädal jagab üks tantsukunstnik oma liikumispraktikat – ideaalne koht uuteks kohtumisteks.

Täpsem info tundide maksumuse ja ajagraafiku kohta leiab siit.

  • Vinyasa jooga Mariega 

Mõnusa pai kehale saab teha Marie Pulleritsi juhendamisel, leidub nii hommikul kui õhtul tunde ning pärast on vastsündinud beebi tunne garanteeritud. Tunnid toimuvad 1–4 korda nädalas ja jätkuvad ka pärast piirangute lõppu. Pääsme treeningule saab osta Fientast, piletihinnad algavad 4 eurost.

Rohkem infot:

https://www.facebook.com/vinyasa.jooga.mariega/?ref=page_internal

https://www.facebook.com/groups/vinyasa.jooga.mariega

  • Katrin Kreutzberg

Katrin Kreutzbergi juhendatud KATSI (SUPER)-KANGELASTE grupp sobib igas astmes liikujale ja pärast tundi tunned ennast tõelise superkangelasena, ausalt öeldes tunned seda isegi järgmise päevani. Trenni jooksul juhendab ja näitab Katrin, kuidas harjutustest kõige rohkem kasu oleks. Kõik selleks, et treeniksid teadlikult – see ongi selle treeningu parim osa. Sul on peaaegu võimatu midagi valesti teha, Katrin seletab kõike täpselt ja arusaadavalt. Fientast saab alates 5 eurost pääsme treeningule lunastada.

Kohe, kui ilmad ja piirangud lubavad, siis hakkab Katrin andma ka väikesele grupile välitreeninguid!

Rohkem infot leiad Katsi(SUPER)KANGELASTE grupist.

Vaata ka treeninguid tema Youtube´i kanalilt.

  • Just Tantsukool

Just Tantsukooli Facebookil tasub silma peal hoida, sest seal on infot selliste veebitundide kohta, nagu Kehakool, Ballett, Keretöö ja Tantsuline treening. Tunnid on mõeldud täiskasvanutele, nii edasijõudnutele kui ka algajatele. Eriti hea on, kui elad näiteks Tallinnas, aga oled alati tahtnud Tartus trennis käia! Tunnid toimuvad õhtuti, ühe tunni hind on ainult 5 eurot ning võimalus on rentida ka tantsusaali.

Rohkem infot:

https://www.facebook.com/justtantsukool

  • Indrek Kornel

Pärast Indrek Korneli hommikust Zoomi-pilatest on tunne, nagu oleksid paar sentimeetrit pikemaks kasvanud! Kindlasti aitab pilates meelde tuletada, et lisaks peale on sul veel keha, millele tähelepanu osutada. Tasuda saab kuu kaupa ja treening toimub 2 korda nädalas hommikuti.

Rohkem infot

Mõnusat veebitrennitamist!