Uudis

Vähem rähklemist, rohkem sisemist tasakaalu

juuni, 2024

Vähem rähklemist, rohkem sisemist tasakaalu

Tallinna Rahvaülikoolis toimuvad kevadel keha ja vaimu toetavad kursused „Sissejuhatus Mindfulness’i“, „Alexanderi tehnika“ ja „Teadliku toitumise ja elustiili põhimõtted“. Kevadväsimust saab endast lahti raputada särtsakas tantsutreeningus „AFRO“.

29. märtsil algab Loore Martma juhendatud „Sissejuhatus Mindfulness’i“. Mindfulness (ehk teadvelolek ehk meeleteadlikkus) on hea vahend pingeliste olukordadega hakkamasaamiseks ja iseenda vaimse keskme leidmiseks. See kätkeb endas meeleharjutusi ning ülesandeid, mida teha iga päev, aeg-ajalt või “hädaabi” olukorras endas sisemise tasakaalu saavutamiseks. Programm on rakendatav ka stressi ennetajana, kuna aitab toetada tervislikke mõttemustreid ning on rohkelt rakendust leidnud üle maailma paljudes vaimse tervise toetusprogrammides. Tundides tutvustab juhendaja Mindfulness’i põhimõtteid ja teeb osalejatega läbi mitmeid harjutusi.

8. aprillil toimub Alexanderi tehnika töötuba. Tehnikat kasutavad iga päev mitmed tantsijad, näitlejad ja muusikud häälestamaks oma keha ja vältimaks vigastusi ning ülekoormust. Töötoas otsitakse igapäevaste kehaasendite ergonoomilisemaid variante ja tehakse lõdvestumisharjutusi. Veel õpitakse mänguliselt tundma oma kehakasutust ja reaktsioone ning saadakse nippe stressiga toimetulekuks. Töötuba juhendab Karin Brown, kes on muusik ja pedagoog. Hetkel töötab ta Inglismaal Oundle School‘is Alexanderi tehnika õpetajana.

Tantsutreening „AFRO – Musta Aafrika aineline treening“ toimub laupäeviti 8. aprillist 27. maini. Treener Mari-Liis Pruul veetis 2013. aastal kaks kuud Ghanas, õppides kohalikke tantse ja laule, muusikat ja muidu igapäevast sealse kultuuri kohta. AFRO on Musta Aafrika, st Saharast lõuna poole jääva aafrikapärase kehakooliga tantsutund, kus põhirõhk on rühi parandamisel, alaselja stabiliseerimisel, puusade avamisel ja üldise liikuvuse suurendamisel. Kursuse jooksul õpitakse ära üks omaloominguline Musta Aafrika liikumiskeele baasil loodud tants. Tunnid toimuvad elava trummimuusika saatel.

Talvest väsinud kehadele tuleb kindlasti kasuks teadlikkus oma toiduvalikust. Töötuba „Teadliku toitumise ja elustiili põhimõtted“, mis toimub 29. aprillil, koosneb loengust ja praktilisest toiduvalmistamisest Tallinna Rahvaülikooli õppeköögis (Estonia pst 5a). Loengus räägib juhendaja Sandra Tamm isude tekkimisest ja nende ohjamisest, kehale kasulikest toiteainetest, keha energiavajadusest ja tutvustab ka seda, kuidas poes silte lugeda. Peale loengut valmistatakse üheskoos kolm erinevat rooga, mida igapäevamenüüsse lisada oma keha toetamiseks.

Häid mõtteid ja tundeid kõigile kaunisse kevadesse!

Tallinna Rahvaülikool