Uudis

Viimased “Fakerz” etendused ja sellega kaasnev liikumise töötuba: Oma naha võltsid suled

mai, 2024

Viimased “Fakerz” etendused ja sellega kaasnev liikumise töötuba: Oma naha võltsid suled

Autor: Kris Moor

Sveta Grigorjeva “Fakerz” etendub viimased korrad 18. ja 19. novembril Vabal Laval. Sellega seoses toimub 19. novembril kell 13–15 lavastuse juurde kuuluv töötuba “Oma naha võltsid suled”, kus saab järele proovida liikumise tehnikaid, mida etenduses laval näete.

Kuidas töötada liikumise tehnikatega, millest oleme küll kuulnud, aga pole päriselt kunagi oma keha ja nahaga praktiseerida saanud? Näiteks, kuidas võltsiksid end fake peotantsu või fake tango “spetsialistiks“? Mis võtteid kasutaksid?

Töötoa atmosfäär saab olema lõbus ja mõnusalt hoogne, kuid inimeste liikumise kogemust arvestav. Oodatud on kõik, kes tahavad laiendada oma mõtlemist tantsust ja liikumisest. Eelnev liikumiskogemus on soovitatav, aga mitte kohustuslik. Oodatud on ka erivajadustega, sealjuures ratastoolis liikujad. Selga panna mugavad riided liikumiseks, jalga sokid, kuid võib olla ka paljajalu.

Töötuba “Oma naha võltsid suled” juhendab Sveta Grigorjeva – Eesti lavastaja, koreograaf, tantsija ja luuletaja. Sveta on avaldanud kaks luulekogu, teinud veel rohkem lavastusi, tantsinud nii enda kui teiste töödes, lõpetanud magistriõpingud Saksamaal Justus-Liebig-Universität Giessenis. Teda huvitab anarhiline, ekspressiivne keha ja selle võimalik poliitiline subversiivne olemus.

Töötoa pilet 24 € SIIT.

”Fakerz” etendus + töötuba kombopilet 30 €! SIIT