Uudis

Võimalus mitmekülgseks enesetäienduseks Sõltumatu Tantsu Laval

Käesoleva aasta sügisel tegevust alustanud uus kaasaegse tantsu keskus Telliskivi Loomelinnakus Sõltumatu Tantsu Lava alustab jaanuarist 2015 rahvusvahelise töötubade programmiga. Kaasaegse tantsu ja sellega kaasas käivate valdkondade töötubadesse on oodatud nii algajad kui professionaalid.

Kevadhooajal 2015 toimuvad koreograaf-lavastaja Karl Saksa, USA koreograaf-tantsupedagoogi Cid Pearlmani, tehno- ja helimaailmas koostööd tegeva Eesti-Soome tandemi Erik Alalooga ja Jussi Saivo ning Soome-Belgia koreograafi Veli Lehtovaara töötoad.

Töötubade eesmärgiks on tuua kokku need kaasaegse tantsu ja eksperimentaalsete etenduskunstide huvilised, kes soovivad ise proovida, improviseerida või uurida. Kõik läbiviijad on omal alal tunnustatud etenduskunstnikud nii Eestis kui väljaspool.

Kokku toimub kevadhooajal neli erinevat töötuba ning järgmiste töötubade ajad anname teada jooksvalt meie kodulehel → stl.ee.

Cid Pearlman on tunnustatud vabakutseline USAs tegutsev koreograaf ja pedagoog. Cidi töid on näidatud New Yorgis, Los Angeleses, San Franciscos, San Diegos ning ta on teinud varasemalt koostööd Eesti tantsukunstnikega. 
Erik Alalooga ja Jussi Saivo on teinud üle aasta koostööd erinevates audiovisuaalsetes projektides.

Erik Alalooga on vabakutseline visuaalkunstnik, esitaja, lavastaja, helikunstnik, õpetaja ning kultuurikorraldaja, kes on peamiselt tuntud analoogtehnoloogiliste lahenduste poolest oma kunstiteostes. 2011. aastast on tema uuringute objektiks olnud alusmõiste tehnoloogiline performance, mis väljendub füüsilise keha vahetus ja toores kontaktis mateeria ja tehnoloogiaga ning interaktiivse heli- ja valgusruumi loomises.

Jussi Saivo on teatri Circus Maximus heli- ja valguskunstnik ning eksperimentaalse hard-core bändi Sabotanic Garden liige.

Veli Lehtovaara on Brüsselis elav ja töötav koreograaf ja tantsija. Tegutseb ka tantsijana Rosas tantsukompaniis Brüsselis. Ta on õppinud Jyväsküla Ülikoolis sotsiaalteaduseid ja filosoofiat, Helsingi Teatriakadeemias ja P.A.R.T.S. tantsukoolis Brüsselis.