Rahvusvahelisel tantsupäeval jagati omaalgatuslikke etenduskunstide auhindu

ZUGA auhinna HEA HELI laureaat Lauri-Dag Tüür

 

29. aprillil, rahvusvahelisel tantsupäeval jagati Sõltumatu Etenduskunsti Auhindadest välja kasvanud omaalgatuslikke preemiaid. Kuna traditsioonilist tantsupäeva hommikusööki Kanuti Gildi SAALis sel aastal ei toimunud, anti auhinnad üle virtuaalsel teel Zoomi keskkonnas. Jagati juba traditsiooniks muutunud preemiaid, aga oli ka uusi üllatajaid. Kokku anti välja 6 auhinda.

Esimest korda andsid auhinnad välja ZUGA ühendatud tantsijad: “Alustame endale lähemalt, arvestades 2 + 2 olukorda, anname välja 2 auhinda. Me ei välista, et auhindu võib edaspidi olla rohkem või vähem. Mõttelise auhinna anname kogu tantsukogukonnale.” Auhinna HEA HELI laureaat on Lauri-Dag Tüür ja auhinna VÄÄRT VALGUS laureaat Oliver Kulpsoo.

Interaktiivne Üksus MTÜ tunnustab Alissa Šnaiderit julguse eest luua lavastus, mis nii suurejooneliselt eri meediumite sümbioosiga mängib. Tema lavastus “Weird tales I have tried to write” on suurepärane näide, kuidas panna tööle iga meedium nii, et see on samal ajal nii iseseisev teos kui ka lavastuse terviku osa.

Oliver Kulpsoo nimelise auhinna pälvis Karolin Tamm. Žüriis olid lisaks Oliver Kulpsoole ka eelmised laureaadid Mairika Plakso, Raho Aadla ja Kai Valtna.

Patrick R. Vesi auhinna ennastsalgava tegevuse eest etenduskunstide väljal 2019. aastal pälvis Maike Lond Malmborg.

Henri Hüti nimelise muusikalise kujunduse eripreemia pälvis Robert Nikolajev esteetilise närvi tabamise eest lavastuses “You Will See So Many Pretty Things”.

Kontakt:
Eneli Järs / eneli@saal.ee
Kanuti Gildi SAAL / www.saal.ee